zabezpieczyć swój smartfon szkłem hartowanym

Produkowane w dzisiejszych czasach smartfony są na tyle delikatne (nie mówiąc już o ich cenie), że bez wątpienia wymagają one dodatkowej ochrony. Elementem, który w szczególności powinien być przez nas zabezpieczony, jest wyświetlacz smartfona. To właśnie on jest najbardziej narażony na pęknięcia i zarysowania, często na tyle poważne, że korzystanie z telefonu przestaje być całkowicie możliwe. Najlepszą formą ochrony naszej komórki przed takim losem jest zamontowanie na ekranie szkła hartowanego.

Szkło hartowane, czy warto?

Można pokusić się o twierdzenie, że nie ma takiego ekranu smartfona, który nie wymagałby dodatkowego zabezpieczenia. Nawet wyjątkowo odporny ekran typu Gorilla Glass nie daje nam 100% pewności, że nie pojawi się na nim żadna rysa. A jeśli już się pojawi, (czego raczej ciężko uniknąć nosząc smartfona w kieszeni, czy torebce) to napotykamy problem, którego naprawa nie jest tania. Musimy bowiem dokonać wymiany całego ekranu, a usługa ta w praktycznie każdym przypadku sięgnie kwoty równoważnej cenie za nasz smartfon. Czy więc warto na wszelki wypadek zabezpieczyć komórkę za pomocą szkła hartowanego? Jak najbardziej tak!

Jaką twardość szkła ochronnego wybrać?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których decydujemy się na szkło hartowane, jest fakt, że chroni ono naszą komórkę przed zarysowaniami. O tym, jakiego stopnia ochrony możemy się spodziewać po szkle, dowiemy się ze skali twardości Mohsa. Jest ona wykorzystywana po to, aby móc jednoznacznie określić jak bardzo odporne jest dane szkło do telefonu. Zazwyczaj tego typu produkty dostają oznaczenie 9H, co oznacza, że są wykonane z materiału, który mógłby przeciąć szkło. Sam natomiast może być zarysowany jedynie przy pomocy diamentu. Są oczywiście również szkła ochronne o niższych wartościach ze skali Mohsa. Szkła o twardości 8H i 7H również świetnie się sprawdzą. Według skali materiał o takim poziomie twardości również jest w stanie zarysować szkło. Niższe wartości natomiast są już bardziej podatne na zarysowania przy pomocy ostrych narzędzi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Powinniśmy wybrać takie szkło, które pochodzi ze sprawdzonego źródła i dobrej firmy. Dlaczego? Wybierając szkło hartowane gorszej jakości, możemy rozczarować się, gdy zauważymy, że nie przylega ono idealnie do powierzchni ekranu. Mogą pojawić się bąble, które nie będą chciały zniknąć. Jeśli powietrze dostaje się pod szkło przy samym brzegu, to też niestety będziemy musieli pogodzić się z tym, że tak już zostanie. Dodatkowo zakupione słabej jakości szkło mimo dedykacji konkretnemu modelowi może być za małe. Wtedy będzie nieestetycznie wyglądało na naszym smartfonie. W najgorszych przypadkach szkło ochronne będzie zniekształcało kolory wyświetlane na komórce oraz sprawi, że czułość ekranu znacznie się pogorszy. Nie warto jest więc oszczędzać na tym produkcie.

Szkło hartowane, czyli ochrana nie tylko przed zarysowaniami

Wspomnieliśmy, że od twardości szkła zależy czy jest duża, czy raczej znikoma szansa na to, że znajdziemy na nim rysy. Inaczej sprawa wygląda w sytuacji upadku smartfona z dużej wysokości. Bardzo często nawet najtwardsze szkło nie jest w stanie tego wytrzymać. Wszystko oczywiście zależy od podłoża, na jakie spadnie i siły, z jaką się tam znalazł. Jednak co ważne, szkło do telefonu ochroni go, nawet jeśli samo ulegnie zniszczeniu. Oznacza to tyle, że po podniesieniu naszej komórki z ziemi wystarczy, że ściągniemy pęknięte szkło.

Szkło ochronne również w pewien sposób amortyzuje upadek, więc nasz smartfon powinien działać bez zarzutów. Brak również zniszczeń ekranu, co oznacza brak ogromnych kosztów pokrywających jego wymianę. Jedyne co musimy zrobić, to zakupić nowe szkło hartowane, którego cena jest nieporównywalnie mniejsza w stosunku do ceny wymiany całego ekranu. Naprawdę warto!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here