histeryczny płacz niemowlaka

Dzieci wymagają od opiekunów dużo uwagi. Każdy rodzic powinien skupić się na wychowaniu swojej pociechy, dzięki czemu maluch poczuje się bezpiecznie. Każda wolna chwila spędzona z dzieckiem może być niezapomnianym przeżyciem. Najważniejsze jest to, aby zrozumieć potrzeby szkraba niezależnie od jego wieku. Na początku zrozumienie niemowlaka może wydawać nam się trudne, jednak z czasem zapamiętamy jego gesty i zachowanie, dzięki czemu będziemy wiedzieli o co chodzi.

Najważniejsza dla dziecka jest nasza obecność i stała opieka

Szczególnie ważna jest mama, która zajmuje się karmieniem, usypianiem i odpowiednią pielęgnacją dziecka. W pierwszych miesiącach życia malucha kobieta musi dopilnować przede wszystkim regularnego karmienia. Szkrab bardzo szybko się rozwija i rośnie, dlatego trzeba zapewnić mu jak najlepsze warunki. Kluczowe jest wyposażenie pokoju, dodatkowe gadżety, a przede wszystkim ubranka, które dopasujemy do rozmiarów dziecka. Im więcej czasu poświęcimy naszej pociesze, tym lepiej poznamy najważniejsze kwestie związane z wychowywaniem malucha.

Czasami zdarza się, że niemowlę nie jest w humorze. Najczęściej wynika to z nadmiaru wrażeń, zmęczenia, niewyspania lub głodu. Gdy usłyszymy, że nasze maleństwo płacze, to warto przeanalizować podstawowe potrzeby. Przede wszystkim należy zmienić pampers na świeży, ułożyć dziecko do snu lub po prostu poświęcić mu chwilę uwagi. Jeżeli nasze działania poskutkują, to będziemy pewni, że naszej pociesze nic się nie dzieje. Inaczej jest w przypadku, gdy usłyszymy histeryczny płacz niemowlaka.

płacz dziecka

To, co powinno nas zaniepokoić to przede wszystkim zmiana zachowania, odgłosów i tonu. Jeżeli nie możemy w żaden sposób uspokoić dziecka, to warto zmierzyć temperaturę. Jeżeli termometr pokaże powyżej 38,5 stopni, to warto jak najszybciej udać się do lekarza. Może bowiem okazać się, że nasza kruszynka jest chora i płaczem prosi nas o pomoc. Jeżeli temperatura ciała jest w porządku, a dziecko nie jest ani zbyt zimne, ani zbyt gorące, to warto zastanowić się na innymi czynnikami.

Jeżeli zrobiliśmy już wszystko co możliwe, to warto udać się do lekarza. W niektórych przypadkach dziecko może zmagać się z bólami, których nie jesteśmy w stanie zauważyć na pierwszy rzut oka. Kluczowe są dodatkowe badania, leczenie oraz obserwacja. Jeżeli zauważymy, że niemowlę nadal ciągle histerycznie płacze, to warto udać się tym razem na pogotowie. Na miejscu należy wytłumaczyć, że dziecko potrzebuje szczegółowych badań, które mogą uratować jego zdrowie, a nawet życie.

Nie możemy bagatelizować żadnych odmiennych zachowań ze strony szkraba

Rodzice muszą w każdej chwili czuwać nad dzieckiem, ponieważ maluch nie jest w stanie powiedzieć, co mu dolega. Gdy pociecha podrośnie to wszystko będzie dla nas łatwiejsze i bardziej zrozumiałe. Najwięcej pracy i uwagi wymagają pierwsze miesiące życia szkraba. W tym okresie musimy się skupić i jak najszybciej działać. Pamiętajmy, aby nie zostawiać dziecka samego w pokoju wtedy, gdy potrzebuje naszej uwagi. Jeżeli maluch uspokaja się na rękach, to należy poświęcić mu wolne chwile. W ten sposób unikniemy płaczu, który wynika z braku naszego zainteresowania.

Jeżeli chcemy zapewnić dziecku bezpieczeństwo, to musimy odróżniać codziennie, zupełnie normalne gesty od takich, które mogą świadczyć o jakichś zmianach w organizmie niemowlaka. Jeżeli chcemy być spokojni to musimy chodzić na regularne badania. Specjalista doradzi nam, co powinniśmy zrobić w danej sytuacje, a także czego należy unikać. Małe dziecko jest nie tylko delikatne, ale także odczuwa wszystko zupełnie inaczej. Musimy zatem być czujni i uważać na szkraba w każdej sytuacji.

płacz niemowlaka

Wybierając się na spacer lub w jakiekolwiek miejsce należy zadbać o to, aby maluch był w bezpiecznym miejscu. Nosidełko musi być stabilne, a miejsce w wózku jak najbardziej komfortowe. Jeżeli zauważymy, że szkrab płacze podczas spacerów, to warto ograniczyć dodatkowe aktywności. Może bowiem okazać się, że maluch najlepiej czuje się w łóżeczku, gdzie może spokojnie odpoczywać. Zwracajmy także uwagę na ubiór dziecka. Nie możemy go ani przegrzewać ani sprawiać, że będzie mu za zimno.

Optymalna temperatura w pomieszczeniach wynosi 20-22 stopnie. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza i unikać przeciągu. W ten sposób zadbamy o maleństwo i będziemy mogli uniknąć dodatkowych problemów. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejszym czynnikiem. Musi zatem zadbać zarówno o siebie, jak i o malucha, który przekazuje nam informację za pomocą emocji i gestów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here