Odpowiednie dobieranie ubrań jest niezwykle ważne. Przy ich pomocy możemy znacznie zmienić kształt naszej sylwetki. Szczególnie jeśli doskonale wiemy co jest naszym największym problemem. Jednak trudności możemy mieć w przypadku stroju biurowego. W pracy zazwyczaj obowiązują nas ściśle określone zasady. Musimy podporządkować się do standardów i wytycznych. Z uwagi na to mamy ograniczony wybór krojów i fasonów, a w wielu przypadkach również kolorów. Jednak nawet garsonki damskie mogą być dopasowywane tak, aby modelować figurę i nadawać jej odpowiednich proporcji. Jednak, aby tak było musimy trafnie wybierać kroje.

Warto przymierzyć różne warianty.

Na tej podstawie zaobserwujemy różnice i bardziej świadomie będziemy decydować co jest dla nas najlepsze. Klepsydra jest typem sylwetki, do którego dążymy. Z uwagi na to priorytetem staje się podkreślenie talii. Zrobimy to z łatwością przy pomocy idealnie skrojonych marynarek. Szczególnie dobrze sprawdzą się modele zapinane na guzik. Zwracają one uwagę na najwęższy obszar naszej sylwetki i dodatkowo go akcentują. Bardzo pomocne mogą być również ołówkowe spódnice z wyższym stanem.

Są idealnym rozwiązaniem na cieplejsze dni. Sprawdzą się w przypadkach, kiedy możemy pozwolić sobie na mniej typowo biurowy strój i zdjąć marynarkę. W połączeniu z białą klasyczną koszulą uzyskujemy wtedy efektowny strój. Równocześnie nie wyróżniamy się zbyt mocno dzięki klasycznym krojom. Ten typ spódnicy pozwala nam również uwydatnić biodra i podkreślić ich kształt. Powinniśmy pamiętać, że ich szerokość musi być jak najlepiej dopasowana do ramion. Dodatkowo możemy zdecydować się na dodanie baskinki. Jest to bardzo kobiecy element akceptowany w stroju formalnym. W przypadku górnej części sylwetki całą sprawę może rozwiązać właściwa marynarka lub odpowiednio uszyta koszula.

Poszerzenie ramion nie stanowi żadnego problemu. Znajdziemy wiele modeli ubrań, które doskonale sobie z tym poradzą. Z tego powodu istotne jest, aby dokładnie zdefiniować z czym mamy problem. Na tej podstawie określimy fasony, które będą dla nas odpowiednie. Jednak w każdym przypadku warto zadbać o jakość materiału jaki został użyty. Dzięki temu nasze ubrania będą prezentować się bardzo elegancko i unikniemy szybko pojawiających się zniszczeń. Domieszka sztucznych tkanin pozwoli nam uchronić się od zagnieceń, które mogłyby powstawać w ciągu dnia. Z tego powodu należy zwracać uwagę na tkaninę, z która została użyta w trakcie szycia. Pomoże nam to dokonać świadomego i trafnego wyboru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here