lampka wtykowa, czym się charakteryzuje?

Lampki wtykowe, są dodatkową formą oświetlenia pokoju dziecięcego. W każdym pomieszczeniu, głównym źródłem światła jest lampa zamontowana na suficie. Czasami nie jest to wystarczające. Lampy do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Jakie oświetlenie wybrać do pokoju malucha?

Czym jest lampka wtykowa?

Lampki wtykowe to nic innego jak urządzenia, które wytwarzają światło. Różnią się od tradycyjnych lamp tym, że wkłada się je bezpośrednio do kontaktu. Pozbawione są przewodu, który odpowiada za doprowadzenie oświetlenia do konkretnego miejsca w pokoju.

Lampa wtykowa wyposażona jest w specjalną wtyczkę, z której wystają bolce, pasujące do kontaktu. Po umieszczeniu lampy wtykowej w gniazdku, możemy ją uruchomić za pomocą odpowiedniego przycisku.

Lampki ledowe dzielimy na użytkowe, ich głównym zadaniem jest wytworzenie oświetlenia, oraz użytkowo-dekoracyjne. Wtedy lampki mają różne kształty.

Lampki wtykowe do gniazdka

Jak sprawdza się lampka wtykowa w pokoju dziecięcym?

Oprócz tego, ze lampka wtykowa jest dodatkowym źródłem światła, to również eliminuje ryzyko wsadzenia przez dziecko, w kontakt długopisu lub własnego palca podczas zabawy.
Światło, które jest wytwarzane przez taką lampkę jest delikatne, lekko stłumione, a nawet rozproszone. Nie jest to odpowiednie światło do nauki, czy czytania książki. Lampka wtykwa jest wyłącznie uzupełnieniem aranżacji świetlnej w pokoju dziecka. 
Super sprawdza się w przypadku, gdy nasz maluch ma problemy z zaśnięciem. Przy takiej lampce, dziecko uspokoi się i zaśnie.

Lampki wtykowe występują w sklepach w przeróżnych kształtach i kolorach. Są to zwierzaki, kwiaty i tym podobne. Zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki temu nie ma ryzyka, że taka lampka nagrzeje się i będzie stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka. Dodatkowo, jeżeli dziecko podczas zabawy wyjmie ją z gniazdka i upuści, taka lampka nie zbije się.

Zaletą lampek wtykowych jest to, ze zużywają niewiele prądu. Dioda LED pobiera 80% mniej energii, niż standardowa żarówka. Dlatego takie lampki, mogą spokojnie palić się całą noc w pokoju dziecięcym.

Przeczytaj też: http://www.psfs.pl/lampki-biurkowe-do-pokoju-dzieciecego-jaka-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here