Krzesło przezroczyste dla fanów nowoczesności

0
1745

Jeśli kochamy minimalizm i lubimy niekonwencjonalne rozwiązania a eksperymentując z wyposażeniem naszego mieszkania czujemy się jak ryba w wodzie, na pewno zainteresuje nas krzesło przezroczyste.

Materiał wykonania determinuje styl

Przezroczyste krzesła dostępne są na rynku jako całkowicie transparentne, przypominające kolorem zwykłą, szybę okienną, lub też półtransparentne, przydymione albo w zupełnie szalonych barwach różu, zieleni czy oranżu. Niezależnie od kolorystyki, wykonane są z tworzywa sztucznego najczęściej w postaci odlewu z formy. Są więc zwykle dość twarde, co nie znaczy, że niewygodne. Materiał użyty do produkcji determinuje nie tylko design krzeseł, ale narzuca również ich nowoczesny styl. Odlew z tworzywa ogranicza się zwykle do samego siedziska, które projektant uzupełnia o stelaż. Ten najczęściej wykonany jest z metalu, który najlepiej niewątpliwie komponuje się z przezroczystym siedziskiem z tworzywa sztucznego. Doskonale w przypadku krzeseł transparentnych oraz przydmionych, zwłaszcza utrzymanych w tonacji szarości czy niebieskiego, prezentuje się stelaż z rurek chromowanych. Taki mebel wygląda nie tylko interesująco, ale również elegancko.

Do jakiego wnętrza pasuje krzesło przezroczyste?

Transparentne krzesło z tworzywa sztucznego nie będzie z pewnością pasowało do wnętrz urządzonych antykami, jak również tradycyjnych, klasycznych ani prestiżowych. Natomiast aranżacje minimalistyczne, ascetyczne, loftowe i skandynawskie z pewnością zyskają na atrakcyjności, jeśli zostaną uzupełnione o tak interesujący mebel. Transparentne krzesło jadalniane zestawione z czarnym lub białym stołem i szarymi płytkami ceramicznymi ascetycznej jadalni wprowadzi do jej wnętrza światło, a jednocześnie wspaniale wpasuje się w konwencję. Stawiający na funkcjonalność Skandynawowie chętnie przyjęli transparentne siedziska, które utrzymać można w sterylnej czystości, a przy tym pasują do każdego umeblowanego w ich ulubionym stylu wnętrza, ponieważ w zasadzie nie mają koloru. Z kolei miłośnicy loftów pokochają surowość transparentnych krzeseł, które doskonale wyglądają zarówno na tle ceglanych ścian, jak i betonowych podłóg.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here