dzieckow kurtce

Kiedy przychodzi jesień czy zima, a dni stają się coraz chłodniejsze, każdy rodzic zaczyna zastanawiać się nad najlepszą kurtką zimową dla swojego dziecka. Chcemy, aby była ciepła i przytulna, a przy tym ładnie wyglądała i pasowała do dziecka.

Jak zatem dokonać wyboru kurtki dla dziecka?

Kurtki dla dzieci zimowe często powinny wytrzymać przynajmniej jeden sezon. Takie przynajmniej są oczekiwania rodziców. To całkowicie zrozumiałe. Ponadto dziecko z czasem zaczyna przyzwyczajać się do jednej kurtki i już ją lubi. Przymierzanie kolejnych będzie je drażnić.

Warto pamiętać, że dziecko lubi poznawać świat i często się przy tym brudzi. Dobrze unikać zatem jasnych barw oraz materiałów trudnych do wyczyszczenia. Nieco ciemniejsze kolory powinny być dobrym wyborem. Obecnie możemy znaleźć wiele kurtek w ciemniejszych kolorach z niedużymi, jasnymi elementami. Może to jest dobrym rozwiązaniem tego problemu?

Kurtka zimowa dla dziecka powinna być przede wszystkim ciepła i funkcjonalna. Nie zwracajmy uwagi na piękne, lecz niezbyt grzejące kurtki. Ich zakup skończy się tak, że wrócimy do sklepu po kolejną, tym razem cieplejszą kurtkę. Najlepiej wybrać kurtkę zawierającą suwak, nie zaś guziki czy zapięcia. Wówczas dziecku będzie łatwiej podczas codziennych czynności.

kurtka dla dziecka

Kurtka powinna być odpowiednio długa dla maluszka, aby odpowiednio go ogrzać. Rękawy kurtki zimowej powinny być także na tyle długie, by grzały całe ręce. Niektóre kurtki posiadają kaptur, który bywa pomocny przy wietrze czy śnieżycach. Wówczas stanowi dodatkową ochronę oprócz ciepłej czapki. Jeśli posiada ściągacze, to wówczas ochrona będzie pełniejsza.

Materiał kurtki zimowej dla dziecka jest niezwykle ważny. Zwróćmy uwagę, czy chroni przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Jeśli kurtka posiada kieszenie, to tym lepiej dla dziecka. Zawsze może bowiem wsunąć ręce do kieszeni, jeśli rękawiczki okażą się niewystarczające. Kurtki zimowe często są wypełnione puchem, który daje dodatkową izolację przed zimnem i niesprzyjającymi czynnikami pogodowymi.

Zimowa kurtka dziecięca powinna także oddychać. Wiele osób o tym zapomina, a przecież to istotna kwestia, aby dziecko czuło się w niej dobrze. Bywają bardzo różne parametry oddychalności kurtki. Warto, aby kurtka była na tyle lekka i przyjazna dla dziecka, aby mogło się w niej bez przeszkód bawić.

Wybierając kurtkę podczas zakupów, dobrze zapytać dziecko o zdanie. Jeśli ma swojego ulubionego bohatera, a nowa kolekcja kurtek zimowych zawiera z nim nadruki, to dlaczego by nie wybrać takiej kurtki? Jeśli spełnia wszystkie nasze warunki, odpowiednio grzeje, jest w miarę lekka i odporna na czynniki atmosferyczne, to będzie dobrym wyborem.

Dziecko powinno lubić swoją kurtkę i sięgać po nią z radością, aby bawić się w niej wesoło na śniegu i dziarsko maszerować w niej do przedszkola czy szkoły. Nie ma zatem sensu kupowanie kurtki zimowej na siłę. Najlepiej porozmawiać z dzieckiem o ulubionych postaciach bajkowych czy ulubionych kolorach.

kurtki dla dzieci zimowe

Istotną kwestią są również odblaski. Coraz częściej w kurtkach możemy znaleźć wszyte odblaski dla dzieci co jest świetnym rozwiązaniem. W ponure, zimowe i ciemne dni dziecko będzie bardziej widoczne na ulicy, co może uchronić jego życie. Niby mała rzecz, a jednak chroni dziecko w odpowiedni sposób. Jeśli jednak wybrana przez nas kurtka jest w ciemnych barwach, a nie ma odblasków, to zawsze sami możemy je zakupić w innym miejscu i doszyć do kurtki zimowej. To rozwiązanie da nam psychiczny spokój i radość, że dziecko będzie widoczne na ulicy.

Wybór kurtki zimowej dla dzieci to nie lada wyzwanie, jednak po przeczytaniu różnych, internetowych wskazówek z pewnością będziecie wiedzieć jak wybrać kurtkę dla dziecka. Na zakupy warto udać się razem z dzieckiem, aby przymierzyło różne kurtki i samo oceniło, w których czuje się komfortowo, w których nic je nie gryzie i nic im nie przeszkadza. Taka kurtka będzie najlepszym wyborem jakiego możemy dokonać. Dziecko także będzie zadowolone, bowiem będzie miało poczucie, że przyczyniło się do tego wyboru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here