muzyka dla niemowlaka

Bardzo wiele rodziców zastanawia się jaką formę zabawy wybrać dla swoich dzieci. Chodzi przecież nie tylko o to, aby przetrwać dzień do końca i położyć się pać, ale też o to, aby dobrze przeżyć dzień i kłaść się do łóżka z poczuciem satysfakcji.

Mając dzieci nie jest takie proste, żeby czuć zadowolenie po całym dniu. W ogóle nie jest to proste w żadnej dziedzinie życie, niezależnie od tego jaką ktoś zajmuje się dziedziną. Czasy, w których żyjemy wymuszają na nas, aby wciąż dawać z siebie więcej i więcej, dlatego jesteśmy wciąż przemęczeni i nie mamy na nic ochoty.

Tym większym wyzwaniem staje się wychowywanie dzieci, ponieważ wymagają one ciągłej atencji. Rodzice mają wiele czynności to pogodzenia i często z wielkim trudem łączę wszystkie aspekty życia. Wiele mam musi przemyśleć sprawę opieki nad dzieckiem i tego, co będzie dla niego lepsze, czy poszukanie odpowiedniej niani czy może zapisanie dziecka do żłobka lub przedszkola jeśli jest w odpowiednim wieku.

Nie jest łatwo jednak znaleźć osobę, której zaufamy i która spełniałaby nasze oczekiwania. Takie godne zaufania osoby, najczęściej gdzieś już pracują, mają wiele innych zajęć. Gdy okaże się jednak, ze pojawiła się taka osoba, która nieźle radzi sobie z naszym maluchem i złapali razem kontakt jesteśmy bardzo zadowoleni jako rodzice. Zależy nam w końcu na tym, aby dziecko jak najlepiej się rozwijało i było szczęśliwe. Zabawki tego nie zapewnią, ale bardzo to ułatwiają.

Osoba, która potrafi wpuścić życie w zabawę to prawdziwy skarb. Jednak przecież nie zawsze dzieci stoją nam nad głowami. Mają one co prawda różne osobowości, każde z nich jest inne, ale łączy je to, że potrafią denerwować dorosłych. Dlatego nie bez przyczyny mówi się, że to wychowywanie dzieci jest potrzebne może cierpliwości. To dobry trening do rozwijania swojej osobowości, ponieważ dziecko wystawia na próbę wszystkie nasze zacne cechy, które myślimy, że posiadamy, a w praktyce różnie to bywa.

gra na pianinie

Warto jednak w tym miejscu powiedzieć, że istnieją dzieci dość spokojne, które potrafią przez jakiś czas zająć się same sobą, a nawet dążą do tego, żeby pobawić się w samotności.Jest tak jednak zazwyczaj wtedy, kiedy mają dobrze zaspokojone potrzeby bliskości. Jeśli dobrze się rozwijają i wiedzą, że w każdej chwili mogą liczyć na pomoc dorosłego, który zawsze jest gdzieś obok i ze spokojem przyjmuje pojawiające się trudności, wiedzą, że mogą się dobrze czuć i ich poczucie bezpieczeństwa jest zaspokojone.

Oddalają się wtedy w cichy kąt, aby móc pobawić się w samotności. Najczęściej jednak dotyczy to dzieci trzy, cztero i pięcio letnich, bo starsze to wiadomo, że powinny już dość dobrze same organizować sobie część swojego czasu. Ważny jest dlatego wybór zabawek na etapie zakupów.

Niektórzy rodzice, nie często kupują je swoim dzieciom, bo może być tak, że dbają o to dziadkowie, ciocie i wujkowie. nie ma potrzeby wtedy gromadzić ich jeszcze więcej. Często jest również tak, że mamy w domu mnóstwo również zabawek, którymi dziecko się nie bawi. Warto jej wtedy schować, na jakiś czas. Kiedy znikną z oczu, a po kilku miesiącach się pojawią znowu będzie to duża frajda dla dziecka i radość jakby z nowych rzeczy.

Często rodzice kupują swoim pociechom klocki dla dzieci plastikowe. Jest to dobry wybór szczególnie dla małych konstruktorów, którzy uwielbiają budować. Dobrym rozwiązaniem,a przy tym ekologicznym są klocki wykonane z drewna. Najczęściej maja one prosta budowę i są pozbawione wypustek, dlatego nie wszystko dla się z nich stworzyć. Klocki jednak to świetna zabawa, która nie tylko absorbuje czas malucha i wycisza jego emocje, ale też rozwija inteligencję przestrzenną oraz wyobraźnię.

muzyka dla niemowlaka do snu

Dobrze jest zapewniać dzieciom tego rodzaju atrakcje. Niektóre są takimi entuzjastami zabaw konstrukcyjnych, że z miesiąca na miesiąc poświęcają na nie coraz więcej czasu i tworzą coraz bardziej skomplikowane budowle. Jest to bardzo korzystne dla ich rozwoju. Jest to świetne również dlatego, ponieważ mają namacalny efekt swojej pracy, a właściwie zabawy, którą mogą pokazać swoim rodzicom. Ważne jest wtedy, aby z uwagą obejrzeć efekty do jakich doszło dziecko.

Warto je pochwalić i dociekać w jaki sposób doszło do tego co zbudowało, jakich użyło kolorów i podpytywać o coraz więcej szczegółów,, dzięki temu poczuj się ważne i poczuje tak zwany wiatr w żaglach. Nie należy wtedy mówić tylko sucho, pięknie zbudowałeś, jesteś taki zdolny, bo dziecko wyczuwa, ze jest to pochwałą skierowana na wyrost. Pochwała, żeby działała musi być konkretna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here