Poznaj różne metody depilacji i sprawdź, jakie mają zalety oraz wady

Jedwabiście gładkie ciało to cel, do którego nieustannie dążymy. Dzisiaj mamy do wyboru wiele różnych metod depilacji. Każda z nich jest inna i choć doprowadzić ma do usunięcia niechcianych włosków, to jednak daje efekty o różnym czasie trwania. To jednak nie wszystkie różnice, każda z nich ma również inne wady i zalety.

Salonowe metody depilacji i ich wady oraz zalety

Włoski usuwamy od wieków, a wraz z rozwojem technologii sięgamy po nowe techniki. Dzisiaj mamy bardzo szeroki wachlarz usług pod tym względem. Nawet salony oferujące usługi depilacji, takie jak depilacja Mokotów, mogą zaoferować przynajmniej kilka różnych metod na pozbycie się niechcianego owłosienia. W ofercie znajdziemy więc między innymi:

  • Depilację woskiem – jest to jedna z metoda pozwalająca na dłużej cieszyć się gładką skórą. Przeprowadzona w sposób profesjonalny daje efekty na blisko 4 tygodnie. Przy regularnym stosowaniu włoski stają się coraz słabsze i rzadsze, co pozwala wydłużać czas pomiędzy kolejnymi zabiegami. Nie należy również do drogich zabiegów, więc to jest kolejną zaletą tej metody. Niestety na tym zalety się kończą. Do wad najczęściej zalicza się ból w trakcie zabiegu, szczególnie jeśli wykonuje go osoba niedoświadczona. Możliwość wystąpienia uczulenia także jest częstą wadą tej metody i wrastanie włosków.
  • Depilację pastą cukrową – to zabieg bliźniaczo podobny do depilacji woskiem z tą różnicą, że nie powoduje alergii i jest mniej bolesny. Wszystko za sprawą zastosowania naturalnych składników i sposobu zrywania pasty. W wosku zrywamy go pod włos, natomiast pastę cukrową zrywamy wraz z kierunkiem wzrostu włosa, przez co zabieg jest mniej bolesny. Efekty przy prawidłowo wykonanym zabiegu również utrzymują się do kilku tygodni. Niestety jego przeprowadzenie wymaga wprawy, dlatego najlepiej poddać się zabiegowi w salonie. Do wad należy czas i jednak ból związany z wyrywaniem włosków wraz z cebulką.
  • Depilację laserową – to dzisiaj najnowsza metoda depilacji, która daje trwałe efekty. Co mamy przez to rozumieć? Jeśli zabieg przeprowadzony zostanie profesjonalnie, po kilku seriach włoski całkowicie przestaną odrastać. Wówczas wystarczy jedynie wykonywać raz na kilka miesięcy zabiegi przypominające, a na zawsze pozbędziemy się niechcianego owłosienia. Do zalet tej metody zaliczamy przede wszystkim jej efektywność, trwałość i bezbolesność. Niestety nie możemy go wykonać w domu, a jedynie w profesjonalnym salonie. Wiele osób jako jedyną wadę zabiegu uważa jego koszt. Cena może nie jest niska, ale zdecydowanie to inwestycja warta każdej wydanej złotówki!

Decydując się na zabieg wykonany w salonie, warto także sprawdzić inne oferty zabiegowe. Do najpopularniejszych w ostatnim czasie należy zabieg przedłużania rzęs. Więcej o nim dowiesz się, czytając artykuł doskonale podkręcone i wydłużone rzęsy – tak to możliwe, z którego dowiesz się, jakie są metody przedłużania rzęs, poznasz wady, zalety i przeciwwskazania.

Domowe sposoby depilacji

Najczęściej depilację wykonujemy w domowym zaciszu. Tu zwykle sięgamy po szybkie i proste rozwiązania. Oczywiście niektóre kobiety decydują się na wosk czy pastę cukrową. Jednak najczęściej sięgamy po:

  • Maszynkę do golenia – najszybszy sposób na pozbycie się włosków. Niestety to jedyna zaleta, bo wad jest całe mnóstwo. Włoski szybko odrastają, stają się twardsze, często dochodzi do podrażnień lub niebezpiecznych skaleczeń.
  • Krem do depilacji – to stosunkowo tania metoda, która pozwala na kilka dni cieszyć się gładką skórą. Jest bezbolesna, więc uznaje się ją za względnie dobrą. Niestety to tyle zalet. Do wad należy czas oczekiwania i niestety bardzo częste alergie, przez co nie każdy może po tę metodę sięgać.
  • Depilator elektryczny – sam sprzęt kupimy już za kilkadziesiąt złotych, a zabieg pozwala cieszyć się gładką skórą nawet do miesiąca. Zalet by było tyle, bo reszta to same wady. Depilacja tą metodą jest bardzo bolesna, powoduje silne podrażnienia i jest czasochłonna. Niestety co więcej, często doprowadza do wrastania się włosków i zapaleń mieszka.

Metod jest wiele. Nie podlega jednak wątpliwości, że dla trwałych efektów na ten moment mamy tylko depilację laserową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here