kurier

Być może zastanawialiśmy się kiedykolwiek w jaki sposób podjąć pracę jako kurier? W dzisiejszych czasach bowiem nie wyobrażamy sobie, funkcjonowania bez osób zajmujących się dostarczaniem paczek. Każdy chociaż raz w życiu sprawnością skorzystał z usług kuriera. Rynek usług przewozowych oraz szeroko rozumianych przesyłek cały czas się rozwija. Jednak do swojego rozwoju potrzebujemy również pracowników. Być może praca kuriera jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, czego potrzebujesz, aby stać się dobrym kurierem.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-kurierem-praca-jako-kurier/

Czy do pracy jako kurier potrzebne jest wykształcenie?

Do pracy, w której będziemy zajmować się doręczeniem paczek nie potrzebne jest nam wykształcenie. Nie jest to kryterium w doborze rozpatrywane przez pracodawców. Nie musisz mieć skończone i żadne szkoły kierunkowe, ani kursu na kuriera. Do wykonywania takiej pracy nie potrzeba żadnych specjalistycznych uprawnień, zezwoleń czy zaświadczeń. Islamu szefowie nie zaimponujesz też dyplomem wyższej uczelni. W tej pracy będzie liczyło się przede wszystkim to jaką masz osobowość oraz zaangażowanie. To co można wypisać pod formalny wymóg jest to posiadanie prawa jazdy. Najczęściej będzie to zwykłe prawo jazdy kategorii B, ponieważ nie każda firma kurierska posługuje się większymi pojazdami niż takie, które ważą więcej niż trzy i pół tony.

Czy kurier musi być dobrym kierowcą?

Oczywiście, wprowadzenie jest samochodów w bezpieczny sposób, a jednocześnie sprawny jest to podstawowa kompetencja, którą musi spełniać przyszły kurier. Dodatkowo musi on posiadać dobrą orientację w terenie lub łatwość w odnajdywaniu drogi. W pracy pomagają mu urządzenie nawigacyjne, ale nic nie zastąpi jednak własnego skupienia i dobrej orientacji w terenie. Pracodawcy często zwracają uwagę na to, od jak dawna aplikant jest posiadaczem prawa jazdy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej mogą zapytać, jak często jeździmy oraz jakiej długości trasy to są. Może pojawić się również pytanie dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego. Korzyściami są wcześniejsze doświadczenie w prowadzeniu samochodu dostawczego. Jeżeli więc wcześniej miałeś styczność z jakąś formą w pracy, której jeździłeś samochodem czy furgonetką, to koniecznie wpisz to do swojego CV.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/realia-pracy-kuriera-jak-wyglada-jego-praca/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here