4 klasa

Pójście naszego dziecka do czwartej klasy szkoły podstawowej to due wyzwanie nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. Dziecko może być bardzo zestresowane zmianą nauczycieli, dodatkowymi trudnymi przedmiotami, ocenami końcowymi. Czasem też wraz z pójściem do czwartej klasy zmieniają się znajomi dziecka albo trzeba podjąć decyzję czy dziecko pójdzie dla klasy zwyczajnej, standardowej, czy też artystycznej lub sportowej.

Przed dzieckiem staną nowe trudne wyzwania i będzie musiało spełniać coraz większe oczekiwania, zarówno rodziców jak i nauczycieli. Rolą brodzika będzie wspomóc dziecko w tych trudnych chwilach pełnych stresu oraz zapewnienie mu wszystkiego, co potrzebne, również w kwestii materialnej.

Czwarta klasa

Czym różni się klasa czwarta i wyższe od nauczania wczesnoszkolnego? Od czwartej klasy uczniowie mają zajęcia nie z jednym, lecz z wieloma nauczycielami. Każdy nauczyciel uczy innego przedmiotu. Dzieci uczą się teraz języka polskiego oraz języka obcego, matematyki, przyrody, informatyki i sztuki, a także mają zajęcia z wychowania fizycznego. Każdy nauczyciel może wymagać więcej lub mniej i prowadzić lekcje w inny sposób, do czego dzieci muszą przywyknąć.

Oczywiście, dalej jeden nauczyciel jest wychowawca klasy i uczniowie mogą gładząc się do niego ze swoimi problemami. Taki nauczyciel często też jeździ na wycieczki ze swoją klasą. Dzieci w czwartej klasie podstawówki muszą też przywyknąć, że co zajęcia występuje zmiana sali i należy spakować plecaki i przemieścić się pod inną klasę. Warto też uświadomić dziecko, że teraz nie będzie już ocen opisowych, a liczby będą określały jego umiejętności.

wyprawka do 4 klasy

Warto też porozmawiać z dzieckiem o jego zainteresowaniach, bo być może dziecko będzie wołało pójść do klasy sportowej, artystycznej lub lingwistycznej, a wiele szkół daje takie możliwości. Warto też powiedzieć dziecku że prawdopodobnie lekcje będą kończyły się później niż miało to miejsce podczas nauczania wczesnoszkolnego.

Jaka wyprawka do 4 klasy?

Co każdy uczeń czwartej klasy będzie potrzebował? Jako jego rodzić powinieneś postarać się zapewnić mu wszystko, co jest potrzebne. Wyprawka czwartoklasisty nie różni się znacznie od wyprawki uczniów innych klas.
Dziecko uczęszczające do szkoły na pewno potrzebuje książki i zeszyty ćwiczeń. Na szczęście teraz dzieci dostają podręczniki za darmo. Podręczniki te należy szanować, ponieważ dzieci oddają je po roku, a za zniszczone trzeba słono płacić. Książki do religii i języków obcych nie są wydawane za darmo, dlatego zorientuj się jakie książki twoje dziecko potrzebuje.

Zeszyty również są niezbędne dla czwartoklasisty. I tutaj występuje pierwsza różnica, ponieważ dzieci w klasach od jeden do trzy potrzebują cienkich zeszytów w trzy linie, natomiast od czwartej klasy używa się już zeszytów grubszych, co najmniej sześćdziesięcio kartkowych. Nie stosuje się już zeszytów w trzy linie, więc należy kupić zeszyty w kratkę, które często są używane na matematyce, przyrodzie czy technice,oraz zeszyt w jedną linię na język polski czy języki obce. Zeszyty, które mają 96 kartek również sprawdzą się świetnie.

Każdy uczeń będzie potrzebował także dobrego długopisu. Najlepiej od razu kupić dziecku kilka długopisów, na wszelki wypadek, żeby nie stresowało się jak jeden długopis przestanie mu pisać. Najlepiej kupić zwykły niebieski lub czarny długopis, gwarantuje to bezpieczeństwo, że długopis nie będzie przebijał przez kartki. Do wypełniania ćwiczeń należy też kupić ołówek.

dziecko w szkole

Bardzo dobrze sprawdzi się ołówek HB. Jak ołówek to i niezbędna będzie temperówka do niego. Fajnie jest sprawdzić przed rokiem szkolnym czy zakupiony długopis i ołówek dobrze leżą w rączce dziecka, czy nie powinniśmy dokupić mu specjalnej nakładki na długopis. Na książki i zeszyty można kupić okładki, aby się nie poniszczył.

Na lekcje wychowania fizycznego nasze dziecko będzie potrzebowało worka sportowego, tenisówek lub innego obuwia sportowego oraz bluzeczki na krótki rękawek i krótkich spodenek. Cześć dziewczynek zamiast krótkich spodenek woli legginsy, które również sprawdzą się idealnie.

Na lekcje muzyki dzieci mogą potrzebować cienkiego zeszytu w pięciolinię, w którym będą zapisywać nuty. W wielu szkołach na lekcji muzyki dzieci uczą się także gry na instrumencie, najczęściej na flecie lub flażolecie. Każde dziecko powinno mieć swój instrument. Nie ma potrzeby kupowania najlepszych i najdroższych produktów.
Na lekcje plastyki dziecku przydadzą się bloki rysunkowe białe i kolorowe, rysunkowe i techniczne. Do tego farby, pędzle, kredki. Może być potrzebna plastelina lub bibuła.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here