żółtko

Odpowiednie wyżywienie niemowlaka jest bardzo ważne. Oczywiście przez pierwsze miesiące dziecko pije, tylko pokarm od matki albo sztucznie modyfikowane mleko. Jednakże w okolicach szóstego miesiąca jego dieta zaczyna być wzbogacana o warzywa i inne produkty. Około siódmego miesiąca życia możemy podać żółtko dla niemowlaka.

Zapewne zastanawiasz się dlaczego, tylko żółtko dla niemowlaka jest odpowiednie, a nie całe jajko. Po pierwsze musisz wiedzieć, że białko wywołuje często alergię u tak małego dziecka. Po drugie białko jest o wiele mniej bogate w składniki odżywcze aniżeli żółtko.

Żółtko jest bardzo bogate w witaminy takie jak, m. in. A i D. Trzeba wiedzieć, że żółtko dostarcza dziecku także kwas foliowy. W tym niezwykle bogatym w składniki produkcie znajdziemy także bardzo ważne żelazo, potas, magnez i inne pierwiastki. Ta część jajka jest także bardzo bogata w dobre tłuszcze nienasycone, które są bardzo ważne w rozwoju niemowlaka.

Przechodząc do tego jak podawać żółtko dla niemowlaka w siódmym miesiącu jego życia

Oczywiście najpierw musimy ugotować jajko na twardo. Najlepiej w niesolonej wodzie. Następnie musimy oddzielić żółtko od reszty jajka. Oczywiście na początku dziecko nie może zjeść całego żółtka. Tak jak inne produkty musimy podawać je stopniowo w małych ilościach systematycznie zwiększając porcję.

żółtko

Początkowo żółtko dla niemowlaka możemy podawać w zupce warzywnej. Zapewne w momencie wprowadzania jajka do jego diety będzie już jadło zupkę z marchewki i kilku innych warzyw takich jak, m. in. ziemniaki oraz korzeń pietruszki. Do takiej zupki powinniśmy dodać troszkę żółtka.

Wszystko razem zmieszane albo zmiksowane możemy podać dziecku. Tak jak w przypadku wprowadzania innych składników do diety dziecka powinniśmy obserwować czy nasze dziecko nie reaguje alergicznie na żółtko. Dlatego pamiętajmy, że wprowadzając jeden składnik do diety dziecka nie powinniśmy wprowadzać w tym samym czasie jeszcze innych składników.

Zapewne zastanawiasz czy żółtko dla niemowlaka można podawać bez ograniczeń. Tak jak wszystko co zdrowe i żółtko trzeba jeść z umiarem. Po wprowadzeniu żółtka do diety dziecka po jakimś czasie może zjadać połowę żółtka na dwa dni. Natomiast już około dziewiątego miesiąca dawka może być podwojona, czyli całe żółtko na dwa dni. Kiedy nasz niemowlak będzie miał jedenaście miesięcy możemy zacząć próbować wprowadzać do jego diety całe jajko razem z białkiem. Takie jajko możemy podawać, np. jako jajecznicę przygotowaną na parze. Całe jajko w jedenastym miesiącu życia można podawać dziecku trzy, cztery razy w tygodniu.

Interesując się czy żółtko dla niemowlaka jest dobre i kiedy je podawać trzeba także pamiętać o tym, skąd bierzemy takie jajka. Oczywiście najlepsze jajka będą z hodowli ekologicznych. Trzeba pamiętać, że dla dziecka najlepsze są właśnie produkty ekologiczne, ponieważ takie produkty nie mają w sobie chemicznych dodatków. Takie jajka są droższe, ale trzeba pamiętać, że są o wiele bardziej zdrowe. W dzisiejszych czasach jajka ekologiczne możemy kupić nawet w supermarkecie, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z kupnem takich jajek.

Rozważając czy żółtko dla niemowlaka jest dobre powinniśmy także pamiętać o tym, że nie musimy zawsze podawać żółtka razem z zupką, a w późniejszym terminie jako jajecznicę. Żółtko może być także podawane z kaszką oraz mlekiem modyfikowanym. W późniejszym terminie możemy także podawać żółtko razem z mięskiem.

żółtko dla niemowlaka

Zastanawiając się jak podawać żółtko dla niemowlaka, a także w jakich ilościach warto poczytać o tym w internecie. Na bardzo wielu stronach internetowych oraz blogach znajdziesz merytoryczne informacje na ten temat. Również na forach internetowych oraz grupach na Facebooku dla młodych matek powinieneś znaleźć przydatne informacje oraz porady jak podawać żółtko niemowlakowi. Warto także oglądać vlogi internetowe dla młodych rodziców. Tam także dowiemy się wielu ciekawych porad na temat wyżywienia niemowlaka.

Jeżeli nadal nie wiesz czy żółtko dla niemowlaka jest na pewno dobre, to możesz w tej sprawie skonsultować się z pediatrą albo dietetykiem dziecięcym. Takie osoby na pewno wytłumaczą Ci bardzo merytorycznie jakie zalety ma żółtko na prawidłowy rozwój dziecka.

Wszelkie wątpliwości odnośnie wyżywienia niemowlaka warto konsultować właśnie z takimi osobami. Możesz także skorzystać z porad osób bardziej doświadczonych aniżeli Ty, czyli np. babć dziecka.
Skoro już wiesz czy żółtko dla niemowlaka jest dobre, a także jak je podawać, to pora wprowadzić je do diety Twojego kilkumiesięcznego dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here