Czy wiesz, że filtr paliwa posiada separator wody?

0
886

Kierowcy niejednokrotnie mają w okresie zimowym problem z odpaleniem samochodu. Częstym problemem jest akumulator bądź separator paliwa. Pierwszą usterkę łatwo zdiagnozować i naprawić, natomiast separator wody z paliwa jest już znacznie ciężej namierzyć i zregenerować. Jednak kierowcy często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że w ich pojeździe znajduje się taka część. No bo zastanówmy się po co filtr paliwa posiada separator wody?

Głównym zadaniem filtra paliwa jest oczywiście oczyszczanie mieszanki paliwowej z zanieczyszczeń. Natomiast filtr paliwa z separatorem wody na dodatkowe zadanie w postaci usuwania nadmiaru wody. Zapewne niejedna osoba zastanawia się, skąd bierze się woda w paliwie, prawda?

Najczęściej woda w paliwie dostaje się poprzez skraplanie jej z bocznych ścianek zbiornika. Przecież nic nie jest na tyle szczelne, aby móc uchronić przed dostaniem się płynu takiego jak woda. Z tego powodu separator paliwa jest konieczny, aby paliwo było dobrej jakości. Oprócz tego woda może dostać się do zbiornika również w postaci wilgoci. Niejednokrotnie w pojeździe tankujemy jedynie pół baku bądź jeszcze mniejszą ilość. Wtedy im więcej powietrza znajduje się w zbiorniku, tym para wodna łatwiej dostaje się do środka. W okresie zimowym warto więc tankować do pełna, aby ograniczyć takie sytuacje ze zbieraniem pary wodnej w baku.

W okresie zimowym warto również odwiedzić mechanika, aby mógł on oczyścić separator wody z paliwa, dzięki czemu jego działanie będzie optymalne. W przeciwnym wypadku woda może wciąż być w paliwie, przez co samochód będzie gorzej pracował. Co więcej może dojść nawet do unieruchomienia samochodu.

Jak widać filtr paliwa z separatorem wody pełni bardzo ważną rolę w pojeździe. Nie bez powodu mówi się więc, że warto wymieniać go co najmniej raz w roku. W przeciwnym przypadku działanie samochodu może nie być optymalne i wszystkie części mechaniczne będą powoli się psuć. Jeśli chcemy, aby nasze auto nie zawodziło nas zimą, to warto regularnie wymieniać i sprawdzać stan filtra paliwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here