Randki społecznościowe

0
4903

Poszukiwanie swojej drugiej połówki to dość trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza jeśli jesteśmy względnie nieśmiali i mamy trudności w zagadaniu do drugiej osoby. O dziwo takie zachowanie to nie tylko skrajne przypadki, ale wiele osób ma podobne trudności w nawiązywaniu kontaktów. Być może jest to cecha naszych czasów, gdzie pędzimy coraz szybciej i nawet nie mamy czasu na zamienienie słowa z naszą rodziną i przyjaciółmi.

Rozwiązaniem w tym przypadku bolączki związanej z poszukiwaniem przez nas partnera może rozwiązać portal randkowy, który zbiera ludzi o podobnym problemie. Oczywiście nie można jednoznacznie powiedzieć, że wszyscy ludzie na tym portalu mają jakiekolwiek problemy z kontaktami z innymi osobami, gdyż wiele osób jest tam z zupełnie innego powodu, niemniej jest to odpowiednie miejsce właśnie dla nieśmiałych osób. Pewna bariera, jaką jest sieć internetowa, sprawia, że mniej się stresujemy i możemy się bardziej otworzyć. Na czacie internetowym bardziej przemyślanie dobieramy słowa i to bez presji czasu, czy też spojrzenia drugiej osoby. Czego ludzie poszukują na takich portalach? Oczywiście drugiej połowy, która będzie dzielić z nami zainteresowania i ma podobne upodobania co my.

Za pomocą portali możemy dobierać się w pary na podstawie tego co myślimy i jak sprecyzujemy nasze oczekiwania. Nie wystarczy tylko wpisać, że szukam facetów i już pojawi się na naszym koncie setki ogłoszeń od nich. W każdym portalu wypełniamy ankietę, na podstawie której algorytm dobiera dla nas propozycję. Na przykład, jeśli wpisaliśmy, że poszukujemy brunetki to poszuka dla nas brunetki, nawet jeśli jedna z blondynek wpisze, że nasze cechy jej odpowiadają. Od sprawności odpowiedniego algorytmu zależy skuteczność łączenia w pary. Bez tego można się pogubić w tysiącach ogłoszeń i szybko zniechęcić się do tego typu zawierania znajomości.

Jeśli poszukujemy facetów lub kobiety odpowiadających naszym wymaganiom, to nie bójmy se po wyświetleniu wyników nawiązać pierwszego kontaktu z tymi osobami. Być może w niedługim czasie przerodzi się to w bardziej cielesny kontakt, twarzą w twarz, a kto wie może nawet zrodzi się z tego uczucie. Wiele par w ten sposób rozpoczęło wspólne życie i nie boją się już, jak to bywało dawniej, mówić o tym otwarcie, o okolicznościach, w jakich się poznali.

Randki w internecie to nie jest już temat tabu, o którym nie należy mówić. Wręcz przeciwnie, randki internetowe stały się już częścią naszego życia i dla wielu osób to dobry sposób na poznanie innej osoby. Dodatkowo nie tracimy czas na poznanie siebie, i na tysiące randek, po których zrozumiemy, że nie mamy ze sobą żadnych wspólnych tematów. Dzięki wstępnej selekcji takie tematy są nam podane niemal od ręki, a my tylko decydujemy, czy chcemy kontynuować naszą znajomość na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas. Coraz więcej par, które poznało się w ten sposób tworzy dzisiaj zdrowe związki i zakłada rodziny i nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie otwiera to przed nami nowe możliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here