Wiele kobiet ma olbrzymi problem z dobraniem odpowiedniej fryzury. Nie brak takich, które chcą mieć jak najdłuższe włosy, nawet jeśli są one w dużej mierze zniszczone i nie pasują do prowadzonego przez nie trybu życia, podczas gdy inne panie cenią sobie wygodę i zdrowe włosy, przez co wybierają fryzury jak najkrótsze. Wygoda nie jest jednak jedynym czynnikiem, wpływającym na dobór długości włosów – jest to również odpowiednie dobieranie ich długości do kształtu szczęki, ponieważ odpowiednio dopasowana fryzura do twarzy potrafi niewyobrażalnie wpłynąć na wygląd ogólny kobiety, podkreślając jej największe atuty.

Krótkie włosy najczęściej wybierają panie w średnim wieku, prowadzące aktywny tryb życia lub po prostu ceniące sobie wygodę. Zalet tego typu fryzur jest bowiem naprawdę wiele – krótkie włosy wysychają zdecydowanie szybciej niż długie, a ponadto można sobie odpuścić wszelkie zabiegi prostowania lub kręcenia włosów za pomocą lokówki czy wałków. Zazwyczaj aby ułożyć włosy wystarczy pianka lub nieco rzadziej żel i tylko to wystarczy, aby zapewnić sobie niepowtarzalny wygląd.

Jednak to, co wydaje się niekwestionowaną zaletą, potrafi być również zmorą kobiet z krótkimi fryzurami. Nie mogą one bowiem pozwolić sobie na skomplikowane, nietypowe upięcia, takie jak warkocze i koki, które doskonale wyglądają na różnych uroczystościach, takich jak na przykład ślub. Ponadto nie pasują one do każdego kształtu twarzy. Kobiety z okrągłymi twarzami lub kwadratową szczęką zazwyczaj decydują się na dłuższe włosy, aby lepiej ukryć swoje niedoskonałości.

Wiele jednak zależy od konkretnej fryzury, dlatego kwestię tę najlepiej omówić bezpośrednio z fryzjerem.

Na posiadanie długich włosów zazwyczaj decydują się młodsze kobiety i nastoletnie dziewczęta, chcące wyglądać jak najbardziej kobieco. W przypadku długich włosów można je dowolnie upinać, tworzyć niepowtarzalne kreacje i spędzać godziny na układaniu fryzur, co potrafi być zarówno zaletą, jak i wadą. Prawdziwą zmorą dla wielu kobiet z długimi włosami jest jednak to, że jeśli nie są one regularnie przycinane, końcówki mogą ulec dużym zniszczeniom.

Aby temu zapobiec, wiele pań stosuje odżywki na rozdwojone końcówki i specjalne maseczki, mające pomóc z tym problemem. Nie zawsze są one jednak skuteczne, a rzadkie przycinanie końcówek włosów potrafi naprawdę zwielokrotnić ten problem. Dlatego posiadając długie włosy należy szczególnie o nie dbać, używając specjalnych kosmetyków oraz ograniczając ich układanie przy pomocy suszarki czy prostownicy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here