akcesoria myśliwskie

Myślistwo to pasjonujące zajęcie. By móc je swobodnie uprawiać, należy dysponować odpowiednim wyposażeniem. Oprócz stroju i broni myśliwskiej, wykorzystywanych w czasie każdego polowania, używa się wielu akcesoriów i dodatków. Ich użyteczność jest w wielu sytuacjach nieprzeceniona. Jeśli poszukujesz pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, która pasjonuje się myślistwem – poniżej postaramy się podpowiedzieć co warto kupić.

Akcesoria przydatne podczas polowania

Polowanie to hobby, które praktykuje mnóstwo Polek i Polaków. Do kół łowieckich należy około 120 tysięcy osób, co najlepiej świadczy o jego popularności. Liczba myśliwych wzrasta powoli z roku na rok i nic nie wskazuje, by zainteresowanie łowiectwem miało się załamać.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem prezentu dla bliskiej osoby interesującej się łowiectwem, polecamy sięgnąć po wyposażenie użyteczne w czasie polowań. Stołek łowiecki to rozwiązanie w sam raz dla myśliwych wyjeżdżających na dłuższe wypady – dzięki regulowanemu ustawieniu nadaje się do wykonywania różnych prac, chroniąc plecy i kolana przed przeciążeniem.

Odstraszacz owadów to świetny pomysł dla myśliwych polujących latem. Urządzenia wykorzystywane do odstraszania owadów działają na muchy, komary, kleszcze, pająki oraz inne niepożądane gatunki. Odstraszacz może działać nawet w zasięgu większym niż 50 metrów.

Lornetka to nieco droższy element wyposażenia, ale jako prezent od kilku osób – jest świetnym pomysłem. Wysokiej jakości lornetka myśliwska powinna być wodoodporna oraz posiadać dobrej jakości pryzmaty. Najchętniej wykorzystywane lornetki dla myśliwych w każdym wieku to te, które pozwalają na obserwowanie detali z dużej i średniej odległości.

Dla bezpiecznego i komfortowego polowania

By polowanie przebiegało wygodnie, warto zabezpieczyć organizm przed przemarznięciem, przewianiem oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Podczas nocnych wypadów i przedłużających się zasiadek, świetnie przydadzą się ocieplacze do kolan – szczególnie warte polecenia są te wykonane z polaru. Dzięki zastosowaniu specjalnych pasów dobrze ogrzeją kolana myśliwego.

Krzesiwo przyda się w najróżniejszych warunkach. Do wyboru są różne typy – my jednak polecamy krzesiwa magnezowe, zdolne do wytworzenia bardzo gorącej iskry (3 tys. stopni C.) w każdych warunkach atmosferycznych.

Przydatne akcesoria dla myśliwych to również wszelkiego rodzaju pokrowce i plecaki. Począwszy od zwykłych plecaków myśliwskich przeznaczonych do przenoszenia sprzętu, po pokrowce na buty, broń, lornetkę. Warto również pomyśleć o specjalnych wzmacnianych szelkach, które pomagają trzymać je w pogotowiu.

Na udanym polowaniu nie może zabraknąć przerwy na obiad. Na tę sytuację warto zaopatrzyć „swojego myśliwego” w termos obiadowy, w którym przechowana będzie gorąca żywność. Dobrej jakości termos powinien być wykonany ze stali nierdzewnej, z zewnątrz pokrytej specjalną, antypoślizgową powłoką, a wewnątrz – bakteriobójczą warstwą srebra.

Prezent do wykorzystania po polowaniu

Deski na poroże to świetny pomysł na prezent dla myśliwych kolekcjonujących trofea po swoich zdobyczach. Znajdziemy różne wersje desek na poroża – dedykowane dla takich gatunków jak: kozioł, byk, dzik – ozdobione delikatnymi, symetrycznymi żłobieniami.

Poradniki to pomysł dla myśliwych rozwijających się również od strony teoretycznej. Znajdziemy bardzo szeroki wachlarz poradników dedykowanych dla myśliwych: poradniki kulinarne z przepisami na potrawy z dziczyzny, poradniki strzelania, wypatrywania i rozpoznawania zwierzyny, poradniki używania broni i innych sprzętów, a także – niezwykle popularne kalendarze myśliwskie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here