Płaszcz męski zimowy - jak wybrać najlepszy do sylwetki?

Płaszcze męskie są wygodne, ciepłe i eleganckie. Podczas formalnych spotkań są zdecydowanie lepszym wyborem niż kurtka, ponadto dobrze dobrane sprawiają, że sylwetka nabiera właściwych proporcji. A czym się kierować podczas ich zakupu?

Na co zwracać uwagę wybierając płaszcz zimowy?

Zanim zaczniesz przymierzać różne rodzaje płaszczy, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Tu zasada jest tylko jedna – musi być wełniany, nawet jeśli trzeba będzie do niego więcej dopłacić. Dlaczego? Ponieważ wełna, w przeciwieństwie do syntetycznych materiałów, przepuszcza powietrze, zapewniając tym samym jego odpowiednią cyrkulację. W przeciwnym razie ciało mogłoby się nadmiernie pocić, a nie jest to wskazane, gdy wybierasz się na oficjalne spotkanie. Ponadto wełniana odzież wierzchnia jest trwała, nie jest to więc zakup tylko na jeden sezon.

Najbardziej uniwersalnym i praktycznym wyborem są modele sięgające co najmniej do połowy pośladków, lecz nie dłuższe, niż do kolan. A co z kolorystyką? Praktyczne, pasujące do wszystkiego są wersje czarne, granatowe, grafitowe. Jasne płaszcze mogą zbyt szybko ulegać zabrudzeniom, co wymaga częstych wizyt w pralni chemicznej w najmniej sprzyjającym momencie.

Pamiętaj, że płaszcze zimowe męskie porównasz i wybierzesz na Domodi. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się zorientować, co znajduje się w ofercie najpopularniejszych sklepów.

Męski płaszcz, a dopasowanie do sylwetki

To, o czym pisaliśmy wcześniej, to ogóle zasady dotyczące wyboru płaszczy. Teraz możemy przejść do konkretów, czyli na co zwracać uwagę, aby był on dopasowany do Twojej sylwetki. Generalnie można założyć, że lepiej jest unikać zbyt obcisłej odzieży wierzchniej. Ta sama zasada będzie dotyczyć zarówno mężczyzn dobrze zbudowanych, jak i tych przy kości lub przeciwnie – szczupłych, wręcz chudych.

Jeśli jesteś wysoki, każda długość płaszcza będzie odpowiednia. Natomiast w przypadku panów o niskim lub średnim wzroście, zbyt długi model będzie optycznie skracać nogi, a co za tym idzie – całą sylwetkę. Wtedy najbezpieczniejszym wyborem jest odzież wierzchnia sięgająca do połowy pośladków.

Do wyboru masz też płaszcze jedno- lub dwurzędowe. Te drugie sprawiają, że sylwetka wydaje się być masywniejsza, obszerniejsza. Jeśli zależy Ci na odwrotnym efekcie, wybieraj wyłącznie jednorzędowe.

Rodzaje płaszczy

Najbardziej klasycznym rodzajem płaszcza jest trencz, który wyróżnia się tym, że posiada charakterystyczny kołnierz oraz pasek. To idealna propozycja na co dzień, ponieważ trencze nie dość, że są wygodne, to jeszcze mają mniej formalny charakter.

Stylową, casualową propozycją jest też budrysówka. Zamiast guzików posiada drewniane kołeczki. To chętnie kupowany przez mężczyzn płaszcz, gdyż w dużym stopniu przypomina kurtkę.

Na bardziej oficjalne okazje lepsza będzie bosmanka, czyli dwurzędowy wełniany płaszcz z otwartymi klapami. Natomiast gdy zależy Ci na bardzo eleganckim wyglądzie, wybierz dyplomatkę. Choć oryginalnie dyplomatki były jednorzędowe, obecnie możesz znaleźć w sklepach także modele dwurzędowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here