zabawki interaktywne

Zbliżają się pierwsze urodziny Twojego dziecka? A może jesteś ojcem/matką chrzestną? Zastanawiasz się jaki prezent wybrać na pierwsze urodziny pociechy? Witryny sklepowe a także sklepy internetowe kuszą klientów setkami różnorodnych pomysłów.Huśtawki, bujaki, maskotki, to tylko niektóre z dostępnych propozycji. Co więc wybrać?

Rozwój dziecka szczególnie w początkowym etapie jego życia jest bardzo ważny

Dziecko w tym wieku kształtuje swoją wyobraźnie oraz wzbogaca swoje zdolności fizyczne i manualne. Możemy mu w tym pomóc wybierając zabawki dzięki którym nasze dziecko będzie mogło się nie tylko rozwijać, ale i poznawać otaczający go świat. Idealnie sprawdzą się przy tym zabawki interaktywne. Jakie zabawki interaktywne na roczek będą najbardziej odpowiednie?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza roczna pociecha, doskonale potrafi chwytać dwoma palcami drobne przedmioty, a także bez trudu wyciąga je z ciasnych przestrzeni. Aby jeszcze bardziej wzbogacić w niej tę umiejętność, możemy sprawić jej drewnianą pętlę motoryczną, czyli potocznie zwaną kostkę edukacyjną. Niewątpliwą zaletą tych zabawek jest to, że są one wykonane z naturalnych, hipoalergicznych oraz biodegradowalnych materiałów, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne nie tylko dla dziecka ale także dla środowiska.

Drewniany sześcian, którego boczne ściany to aż cztery światy nauki dla naszej pociechy. Zabawka ta nie tylko rozwija zdolności manualne ale także uczy posługiwania się przedmiotami. Reguluje siłę i precyzję z jaką należy się nimi obchodzić. Uczy kształtów, kolorów, a także stymuluje koordynację ruchową oraz stymuluje słuch. Kostki edukacyjne kuszą malucha swoim kolorowym wyglądem, przez co nie ma obaw, że dziecko nie zainteresuje się zabawką. Chcąc sprawić dziecku taki prezent, musimy liczyć się z wydatkiem od 200 zł do nawet 600 zł. Cena kostki zależna jest od jej wielkości oraz funkcji, jakie posiada.

zabawki dla dzieci

Obok kostek edukacyjnych jako kolejną propozycję wśród zabawek interaktywnych dla roczniaka, możemy znaleźć interaktywne zwierzaki. Są to zazwyczaj plastikowe bądź pluszowe maskotki, wyglądem przypominające zwierzęta. Maskotki posiadają zazwyczaj kilka funkcji. Dziecko naciskając kolorowe przyciski aktywuje różnego rodzaju krótkie dialogi, piosenki, dźwięki, odgłosy.

Nierzadko zabawki uczą na przykład poszczególnych części ciała i to nie tylko w języku polskim, ale również i w angielskim. To idealny prezent na roczek. Koszt takiej zabawki oscyluje w granicach 60 zł do nawet 200 zł. Cena uzależniona jest nie tylko od funkcji jakie zabawka posiada, ale także od firmy, która zabawkę wyprodukowała.

Kolejnym prezentem rozwijającym pomysłowość dziecka są klocki dźwiękowe. Dzięki nim malec ćwiczy sprawność ruchową i manualną. Klocki zawierają w sobie grzechoczące elementy, a także koraliki, które dziecko może przesuwać Często niektóre z nich wyposażone są w lusterko. Co istotne klocki zbudowane są tak, by nie drażnić słuchu dziecka. Zabawka sprzyja budowaniu i tworzeniu czegoś nowego. Rozwija wyobraźnie przestrzenną dziecka. Uczy obserwacji i spostrzegawczości. Decydując się na te propozycję, nie powinniśmy wydać więcej niż 100 zł.

Okres, w którym nasze dziecko kończy pierwszy rok, to także czas nauki stawiania pierwszych kroków i utrzymania równowagi. Dlaczego tego nie wykorzystać i nie podarować dziecku interaktywnego muzycznego chodzika? Jest to wielofunkcyjna zabawka, którą każdy malec może wykorzystać w różnorodny sposób.

zabawki interaktywne na roczek

Może posłużyć jako walizka na kółkach, pchacz czy wózek. Oznacza to, że chodzik będzie służył dziecku dłużej, niż tylko w okresie nauki chodzenia. Niewątpliwym jego atutem jest to, że dziecko może korzystać z niego nie tylko w domu, ale też na spacerze czy w ogrodzie. Jest to kolejna zabawka, która rozwija koordynację malucha, kreatywność, pomysłowość. Koszt nie powinien przekroczyć 300 zł.

Każdy z nas wie, że nauka poprzez zabawę sprawi dziecku dużo większą radość. Dlatego zabawki interaktywne to z pewnością idealny prezent na roczek. Wybierając je, starajmy się, aby w jak największym stopniu koncentrowały na sobie uwagę dziecka oraz wymagały od niego zaangażowania.

Kupując zabawkę interaktywną pamiętajmy o tym, by odpowiednio dobrać ją nie tylko do wieku dziecka, ale też do jego zainteresowań i umiejętności. Zależy nam przecież na satysfakcji, uśmiechu i radości malca. Rynek zabawek pęka w szwach, oferując nam przy tym różnorodne zabawki interaktywne. Dzięki temu bez wątpienia uda nam się wybrać idealną zabawkę, służącą przede wszystkim nauce i rozwojowi dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here