Zmywarka gastronomiczna pod kątem technicznym

Zmywarka gastronomiczna jest obecnie obecna praktycznie w każdym lokalu gastronomicznym. Nie tylko ułatwia pracę, lecz również znacznie zwiększa jakość usług poprzez to, że nasze naczynia są idealnie wręcz czyste i świeże. Na co jednak stricte technicznego należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej dla nas zmywarki gastronomicznej?

1) Jakość wody

Przede wszystkim warto przyjrzeć się naszej jakości wody. Nie wszystkie bowiem zmywarki posiadają wbudowany uzdatniacz wody. Jaki w tym jest problem?

Otóż mając w lokalu bardzo twardą wodę, a nie posiadając uzdatniacza, nie dość że zmywarka nie będzie działać zbyt efektownie, a naczynia będą po prostu brudne, to jeszcze najzwyczajniej w świecie, zmywarka bardzo szybko nam się zepsuje. Przed jej instalacją należy zatem zbadać dobrze wodę i ewentualnie zainwestować w odpowiedni filtr albo uzdatniacz, albo też zakupić zmywarkę z takim właśnie ułatwieniem.

2) Dozowniki

No właśnie – jest to rzecz naprawdę ciekawa, jednak większość osób zupełnie się nie orientuje w tym, że niestety większość zmywarek gastronomicznych nie ma wbudowanego dozownika płynu myjącego. Dozownik jest – ale tylko do płynu nabłyszczającego. Jakie to w zasadzie ma skutki?

Cóż przede wszystkim za każdym razem będziemy musieli pamiętać o ręcznym dozowaniu środka myjącego. W naszych zwykłych domowych zmywarkach nie ma takiego problemu, zatem nieco trudno zapewne jest sobie wyobrazić, o czym w ogóle tutaj jest mowa.

3) Pompa odpływu i pompa wspomagająca płukanie

W kwestii technicznej należy jeszcze zwrócić koniecznie uwagę na dwie rzeczy, a mianowicie na pompę wspomagającą płukanie oraz pompę odpływu. Kiedy nasza zmywarka gastronomiczna powinna być zaopatrzona w te dwie rzeczy?

Pompa wspomagająca płukanie będzie konieczna, jeśli nie mamy odpowiedniego ciśnienia wody. Minimum, jakie musimy zapewnić to ciśnienie o wartości dwóch barów. W kwestii zaś pompy odpływu, to istotne jest, czy posiadamy odpływ w podłodze. Jeśli tak, to nie będzie ona potrzebna, jeśli nie to musimy zainwestować w model zmywarki gastronomicznej zaopatrzony w taką właśnie pompę.

Oczywiście trzeba również pomyśleć o, generalnie, jakości zmywarki gastronomicznej, w jaką inwestujemy oraz o jej wartości praktycznej.

Zmywarka gastronomiczna znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here