Czym są nitonakrętki

A może warto zdecydować się na nitonakrętki? Czym charakteryzują się takie akcesoria? W jakich branżach są aktualnie najczęściej użytkowane?

Jakie cechy mają nitonakrętki?

Bardzo dużo osób szuka informacji odnoszących się do tego konkretnego tematu. Trzeba na wstępie zatem podkreślić, że nitonakrętka to specjalny rodzaj tulejki, czyli inaczej nitu rurkowego. Jak wygląda tutaj budowa? Nitonakrętka posiada między innymi gwintowaną wewnętrznie część. Jest to natomiast bardzo ważne. Dlaczego? Na skutek tego możliwe jest bowiem łączenie cienkościennych elementów. W tym gronie są choćby cienkie blachy itp. Szczególnie chodzi natomiast o takie akcesoria, gdzie nie ma możliwości nagwintowania otworu. Poza tym wyróżniamy również część niegwintowaną cienkościenną oraz kołnierz. Na czym polega praca z tymi elementami? To kolejna bardzo duża zaleta. Okazuje się, że te akcesoria są bowiem wyjątkowo proste w temacie użytkowania. Na początku należy wkręcić nagwintowany trzpień tuż od strony kołnierza. Co dzieje się dalej? Potem musicie osadzić nitonakrętkę w specjalnie wykonanym wcześniej otworze. Następnie należy docisnąć ją do materiału (przez kołnierz). To nie wszystko. Konieczne jest też wykonanie tak zwanego spęczenia. Na końcu wystarczy zaś usunąć trzpień. Dla fachowców nie są to rzecz jasna zbyt skomplikowane czynności do zrealizowania…

Gdzie mogą być użyte?

Okazuje się, że pod tym względem, dzisiaj opisywane akcesoria, są naprawdę bardzo uniwersalne. Mogą być bowiem stosowane w różnego rodzaju sytuacjach. Jakie ogólnie nitonakrętki są do wyboru? To między innymi elementy przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym. Są one wykonywane z aluminium albo stali nierdzewnej A2 (INOX). Można również bez żadnego kłopotu zdecydować się na nitonakrętki radełkowane z kołnierzem walcowym, radełkowane z kołnierzem stożkowym zredukowanym itp. Dużo opcji w tym temacie gwarantuje firma STALMUT – obecna na rynku elementów złącznych już od 1991 roku.

W jakich branżach takie akcesoria są zaś aktualnie często używane? Właściwa konstrukcja, prosta praca oraz bardzo duża uniwersalność sprawiają, że nitonakrętki są między innymi stosowane w budownictwie. Tak samo, jak w szeroko rozumianym przemyśle. Gdzie jeszcze? Okazuje się, że nitonakrętki są również wykorzystywane w trakcie rozmaitych prac remontowych. Pamiętajcie jednak o tym, by decydować się na dobrej jakości elementy tego typu. Warto wybierać jedynie sprawdzonych producentów. Wtedy nitonakrętki zagwarantują Wam wszystkie wyżej wymienione pozytywne właściwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here