włosy
fot.: pexels.com

Olej kokosowy jest chwalony za wiele cennych właściwości, które mogą zbawiennie wpływać na kondycję skóry lub włosów. Jest to naturalny (a przy tym bezpieczny) sposób, na poprawę kondycji włosów. Jakie efekty można osiągnąć dzięki stosowaniu oleju kokosowego?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zastosowanie-oleju-kokosowego-do-wlosow/

Który olej kokosowy będzie najlepszy dla włosów?

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kuracji olejem kokosowym, warto zastanowić się nad tym, który jego rodzaj będzie najlepszy. Pierwszym z nich jest olej kokosowy nierafinowany. Dzięki zawartości cennych substancji, ma on znakomity wpływ na wygląd włosów, skóry i paznokci. Według przeprowadzonych badań, olej nierafinowany zawiera więcej składników odżywczych, takich jak: kwasy tłuszczowe, witaminy A, E, C, z grupy B, kwas foliowy, żelazo, potas, magnez, cynk, fosfor i wapń.

Druga odmiana produktu, czyli okej kokosowy rafinowany, jest znacznie mniej wartościowy. Wynika to z faktu, że zostaje poddany obróbce termicznej, w trakcie której traci większość cennych składników. Z tego powodu, dla włosów najlepszy będzie olej kokosowy nierafinowany. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że ma on znacznie bardziej intensywny zapach.

Efekty stosowania oleju kokosowego na włosy

Jeżeli pielęgnacje z użyciem oleju kokosowego przeprowadza się dość regularnie, to wtedy będzie można zauważyć spektakularne efekty. Przede wszystkim włosy stają się maksymalnie nawilżone, a pasma zregenerowane. Można także zauważyć, że silniejsze stają się cebulki włosów, a same włosy są mniej podatne na łamliwość i rozdwajanie się końcówek.

Oprócz tego, dzięki pielęgnacji z zastosowaniem oleju kokosowego, włosy są bardziej wygładzone, lśniące i odżywione. Jest to także niezbędny składnik przy łagodzeniu stanów zapalnych skóry i w walce z łupieżem. Warto pamiętać, że olej kokosowy oprócz efektów wizualnych, przynosi także działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Co więcej, olej kokosowy stanowi naturalny i bezpieczny sposób pielęgnacji. Ponadto, jest niezwykle wygodny w użyciu.

Przeczytaj też: http://www.psfs.pl/najmodniejsze-damskie-upiecia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here