Gastroskopia Poznań

Są takie badania, które nie należą do przyjemnych, ale często do koniecznych, a nawet pośrednio ratujących życie. Wczesne wykrycie niepokojących zmian w układzie pokarmowym może okazać się zbawienne dla wielu pacjentów. Zmiany te z kolei łatwo wykryć przy pomocy gastroskopii. Jest takie miejsce w Poznaniu, w którym badanie to wykonują znakomici specjaliści, a wszystko odbywa się w jak najmniej uciążliwy dla pacjenta sposób. Chcesz wiedzieć, gdzie? Przeczytaj.

Gastroskopia — badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego

Gastroskopia to badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego, które ma na celu ocenić stan przełyku, żołądka i dwunastnicy. Ponieważ przeprowadza się ją przez wprowadzenie do przełyku przewodu z kamerą, rejestrującą obraz z wnętrza ciała pacjenta, jest jednym z badań, które powodują u niego dyskomfort. U wielu pacjentów badaniu towarzyszy także odczuwanie bólu, które nie ustępuje jeszcze na długo po jego zakończeniu, dlatego też w bardzo często gastroskopię przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Samo badanie jednak nie trwa długo. Wystarczy 5 do 10 minut, aby wykryć ewentualne zmiany, takie jak wrzody, polipy czy guzki.

Najczęstszą przyczyną skierowania na gastroskopię, są przewlekłe bóle brzucha, których źródło ciężko określić w trakcie badań radiologicznych. Warto także dodać, że w trakcie gastroskopii, lekarz przeprowadzający zabieg, może pobrać wycinek zmiany, którą zauważy w przewodzie pokarmowym i oddać ją do badania histopatologicznego, które podlega mikroskopowej ocenie zmian zachodzących w chorych tkankach.

Gastroskopia w Poznaniu

Gastroskopia Poznań? Szukasz miejsca, w którym możesz ją zrobić? A może nie wiesz, czy powinieneś? Bóle brzucha, przewlekłe wymioty, czy zaburzenia połykania to typowe wskazania do gastroskopii, ale nie jedyne. Jeśli jest coś, co Cię niepokoi i chciałbyś to zbadać, możesz poprosić swojego lekarza o skierowanie, lub wykonać badanie endoskopowe prywatnie, bez skierowania. Tak czy inaczej, warto badać przewód pokarmowy regularnie.

Bamberski Dwór

Bamberski Dwór to zespół specjalistycznych poradni zdrowotnych w Poznaniu, który słynie z wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej. Dzięki czemu nawet badania endoskopowe przewodu pokarmowego, które uchodzą za nieprzyjemne, są dobrze oceniane przez pacjentów, nawet kolonoskopia.

Badanie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego

Pacjenci kierowani do badania endoskopowego zwykle są przerażeni, zwłaszcza jeśli poddają się mu po raz pierwszy. Tymczasem w Bamberskim Dworze badanie wykonywane jest z największą starannością i precyzją, choć nie to jest w nim najważniejsze. Najważniejsze jest to, że dzięki gastroskopii, czy kolonoskopii można uniknąć poważnych chorób, na przykład rozwój raka jelita grubego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here