Krem do twarzy dla mężczyzn

Krem do twarzy, tak samo jak w przypadku kobiet, powinien być obowiązkowym kosmetykiem mężczyzn. Żeby był skuteczny zawsze, należy wybierać taki który będzie dopasowany do rodzaju cery. Nawet najlepszy kosmetyk nie będzie działał, jeżeli nie będzie spełniał podstawowych potrzeb skóry twarzy. Krem nawilżający powinien stanowić podstawę codziennej pielęgnacji mężczyzn.

Krem do twarzy dla mężczyzn – jaki wybrać?

Żeby wybrać odpowiedni krem do pielęgnacji twarzy, najpierw należy ustalić jaki rodzaj cery posiadamy. Jest to obowiązkowa czynność, ponieważ każda skóra wymaga innej pielęgnacji.

Z reguły mężczyźni posiadają tłustą cerę, codzienne pozbywanie się zarostu również może spowodować wysuszenie, zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry twarzy. Krem do twarzy dla mężczyzn powinien przede wszystkim mieć działanie nawilżające oraz pielęgnujące.

Codzienna pielęgnacja

Aplikacja kremu do twarzy dla mężczyzn powinna stanowić obowiązkowy krok w codziennej pielęgnacji. Prawidłowo dobrany kosmetyk, pomoże pozbyć się podrażnienia po goleniu oraz nawilży skórę na twarzy. A jak wiadomo nawilżona skóra, wolniej się starzeje. Do tego jeżeli nie będziemy doprowadzać do stanu, że skóra jest bardziej przesuszona, ograniczy się ilość wydzielanego sebum.

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/kosmetyki-dla-mezczyzn-jakiej-pielegnacji-potrzebuja-faceci/

Składniki kosmetyków dla mężczyzn

W skład kremu do twarzy dla mężczyzn, powinien wchodzić przede wszystkim aloes, który ma działanie nawilżające oraz łagodzące. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jak codziennie się golimy. Dodatkowymi cennymi składnikami są pantenol, masło shea, witaminy oraz minerały.

Krem do twarzy na dzień powinien również posiadać dodatkowo filtry przeciwsłoneczne, które uchronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Kolejna ważna zasada, to krem do twarzy dla mężczyzn powinien być pozbawiony alkoholu, ponieważ może on przyczyniać się do wysuszenia skóry i spowodować podrażnienie.

Oprócz kremu do twarzy, każdy mężczyzna powinien obowiązkowo raz w tygodniu wykonywać delikatny peeling twarzy. Stosować 2 razy dziennie krem pod oczy oraz 2-3 razy w tygodniu maseczkę pielęgnacyjną do twarzy. Maskę należy dopasować do problemów, które pojawiają się na naszej buzi. Z kolei krem pod oczy, najlepiej żeby zawierał świetlik i zieloną herbatę, które świetnie poradzą sobie z workami i cieniami pod oczami.

Źródło: https://e-rumia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here