systemy nawadnia

Sprawdzone systemy nawadniania ogrodu to podstawa dla efektywnej produkcji owoców i warzyw. Z konieczności korzystania z systemów nawadniania ogrodu zdaje sobie sprawę coraz więcej osób. Częściowo jest to spowodowane rozwojem nowych technologii i chęci ułatwienia sobie pracy nad upiększaniem ogrodu, a częściowo wynika to z konieczności – z roku na rok występuje coraz więcej suszy i okresów bez deszczu. W takich przypadkach system nawadniający staje się niezbędnym wyposażeniem ogrodów, pól i sadów. Kto i dlaczego powinien stosować systemy nawadniania ogrodu? Czy warto?

Zastosowanie systemów nawadniania ogrodu

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, coraz więcej firm oferuje profesjonalne systemy nawadniania ogrodu. Jedną z nich jest Marolex, czyli uznana na rynku marka. Klienci mogą skorzystać z produktów najwyższej jakości: złączek, linii kroplujących, dozowników i filtrów niezbędnych do stworzenia własnego systemu nawodnieniowego w profesjonalnym gospodarstwie. Poza ogólną ofertą dostępną dla wszystkich, na stronie gardenowo.pl, klienci mogą również skorzystać z personalizowanej oferty, dostosowanej do ich potrzeb. Systemy nawadniające są z założenia automatyczne i eliminują konieczność ręcznego podlewania upraw. Uprawa warzyw i owoców staje się więc znacznie łatwiejsza, mniej czasochłonna i przede wszystkim mniej męcząca.

Skuteczne nawodnienie ogrodu gwarancją pięknego ogrodu

Systemy nawadniania są dostępne na rynku od dłuższego czasu. Ich bardzo powszechne zastosowanie można jednak zaobserwować tylko na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. System nawadniania ogrodu umożliwia przenoszenie wody za pomocą szeregu rur – od źródła wody do regulowanego wylotu. Nie jest zaskoczeniem fakt, że do skonstruowania sprawnie działającego systemu nawadniającego potrzebujemy planu naszej instalacji. Pierwszym krokiem jest ustalenie zadań, jakie będzie mieć do spełniania nasz system. Bardzo ważne jest także dobranie odpowiedniego źródła wody – można ją czerpać ze studni bądź wodociągu. W ogrodach najczęściej stosujemy zraszacze statyczne lub obrotowe do nawadniania trawników oraz linie kroplujące i indywidualne kroplowniki do nawadniania pojedynczych roślin i grup krzewów. Kiedy wybierzemy źródło wody, musimy zaplanować rozmieszczenie rur, zraszaczy i puszek przyłączeniowych. W systemie nawadniania warto uwzględnić zawory, umożliwiające czasowe wyłączenie części upraw z nawadniania. Jest to bardzo praktyczne przy większych uprawach. Musimy również określić, ile będzie nam potrzebnych rur nawadniających, trójników, zaworów, obejm, przyłączy, puszek przyłączeniowych, filtrów, taśm kroplujących i różnego rodzaju zraszaczy. Systemy nawodniania mogą być również stosowane do nawadniania pól uprawnych. To, jak powinien zostać zaplanowany system, zależy głównie od uprawianych gatunków roślin oraz rodzaju i właściwości gleby. Do podlewania roślin bardziej odpornych stosuje się zraszacze polowe oraz działka wodne, natomiast zraszanie znajduje również zastosowanie jako metoda ochrony roślin przed przymrozkami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here