Meble z technorattanu

Meble balkonowe lub ogrodowe to zazwyczaj specjalnie przygotowane zestawy mebli, które odznaczają się doskonałą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, a także wyglądem, który dobrze pasuje do otoczenia. Przyjrzyjmy się bliżej ich dwóm typom i zastanówmy, jakie zestawy mogą być najbardziej atrakcyjne.

Na początek wybór materiału wykonania

Mówiąc o meblach do ogrodu albo na taras należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Musi on odpowiadać warunkom, jakie będą na co dzień panowały w otoczeniu, dlatego jego najważniejsza cecha to wytrzymałość. Ze względu na to, że w naszym klimacie pojawiają się zarówno palące słońce, deszcz, jak i inne niespodzianki, trzeba je wszystkie uwzględnić. Może się przecież zdarzyć, że nie zdążymy schować mebli pod zadaszenie, nim przyjdzie burza – powinny ją zatem przetrwać bez najmniejszego problemu.

Technorattan – jeden z najbardziej popularnych materiałów

Właśnie dlatego meble ogrodowe i meble na balkon często wykonywane są z technorattanu. Jest to ekologiczny materiał, który odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością. Jest ekologicznym produktem, który można znaleźć w wielu kolorach, co dodatkowo ułatwia wybór odpowiedniego wyposażenia.

Jego zaletą jest bez wątpienia także waga: technorattan jest bardzo lekki, co sprawia, że meble stają się mobilne. Z łatwością może je przestawić nawet dziecko, co jest ważne w przypadku wyposażenia znajdującego się między innymi na małym balkonie. Dzięki mobilności meble będą mogły zostać swobodnie rozlokowane, pozwalając na poruszanie się po przestrzeni dokładnie tak, jak chcemy.

Jednym z przykładów ciekawych mebli balkonowych może być niewielki zestaw Ketter Emma, który będzie idealny dla małej rodziny lub pary. Posiada dwa fotele i stolik, które z łatwością zmieścisz nawet na najmniejszym balkonie.

Aluminium – niezawodne i eleganckie przez wiele lat

Alternatywą dla mebli z technorattanu są meble z aluminium z elementami drewnianymi. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo solidne wykonanie, które przetrwa nawet trudniejsze warunki pogodowe. Meble ogrodowe tego typu to propozycja dla ludzi, którzy chcieliby cieszyć się niezawodną elegancją i niezmiennym wyglądem oraz komfortem przez wiele lat.

Znajdujące się pod adresem https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe-220.html meble ogrodowe posiadają stelaż z aluminium i pokryte zostały deskami pollywood, czyli nowoczesnym połączeniem naturalnego drewna i syntetycznych włókien. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w warunkach zewnętrznych i nie wymagają odnawiania.

Duży zestaw ogrodowy Bali w kolorze szarym to propozycja, którą na pewno powinni rozważyć właściciele dużych tarasów i większych rodzin oraz miłośnicy spotkań z przyjaciółmi. Dwa dwuosobowe narożniki pozwolą każdemu swobodnie się wyciągnąć, a dzieci zmieści się tam bez wątpienia więcej niż czworo. Zestaw ten można też z łatwością poszerzyć o dodatkowe elementy, które sprawdzą się w przypadku jeszcze większych rodzin.

Zrezygnuj z plastiku

Na koniec warto wspomnieć o meblach plastikowych, które jeszcze przed kilkunastoma laty gościły we wszystkich ogrodach. Obecnie odchodzi się od nich ze względu na ich stosunkowo najniższą trwałość. Pod wpływem zmiennych temperatur najszybciej pękają, kolor ulega przebarwieniu, a ich powierzchnia łatwo się wyciera i zarysowuje. W efekcie szybko tracą ładny wygląd, nie są też tak wygodne jak nowoczesne meble z technorattanu czy aluminium. Dlatego jeśli masz wybór – zrezygnuj z plastiku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here