dodatki pozapłacowe

Wiele firm w trosce o przyciągnięcie pracowników, wprowadzają – systemy motywacyjne. To nic innego, jak benefity, które wynikają z pracy w danym miejscu. Mogą mieć formę dodatków płacowych lub pozapłacowych. Jak możemy się domyślić różnią się między sobą rodzajem świadczeń. Jak pracodawcy motywują swoich pracowników? Oto kilka przykładów benefitów pozapłacowych!

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/praca-dodatki-pozaplacowe-co-musisz-o-nich-wiedziec/ 

Punkty jako motywacja

Wielu pracodawców nie lubi decydować za swoich podwładnych, Która forma motywacji będzie dla nich najlepsza, więc wprowadzają tak zwany systemy punktowe. Polegają one na tym, żeby osoba zatrudniona na konkretnym stanowisku każdego miesiąca dostaje na swoje konto punkty, które może wymieniać na usługi, bony, karnety podarunkowe u wybranych usługodawców lub pieniądze. Takie systemy na przykład Motivizer, umożliwiają bogaty wybór sposobów różnorodnej oferty. Niektóre z nich mogą dać też opcję opłaty dodatkowego pakietu ubezpieczenia zdrowotnego, które pokrywane jest każdego miesiąca z puli dodatkowych punktów. 

Sport to zdrowie, ale również motywacja 

Pracodawcy umożliwiają swoim pracownikom utrzymywać formę przez dodatek, w którym jest karta Multisport. Jest to program, który umożliwia korzystanie z siłowni, basenu, sauna oraz innych aktywności fizycznej w ramach proponowanych usług. Decydując się na zapis pokrywamy jedynie część wartości takiego dostępu, natomiast reszta opłacana jest przez pracodawców. Niektóre zakłady które idą nawet o krok dalej i tworzą w zakładach miejsce umożliwiające chwilę relaksu w przerwie. Relaks nie musi być kojarzony tylko z odpoczynkiem na kanapie. Chodzi tutaj raczej o dostęp do siłowni, stołu do ping ponga, a także innych form aktywności, z których można korzystać poza godzinami pracy. 

Rabaty na produkty i usługi 

Kolejną opcją motywacji są punkty, za które możemy odbierać bony na usługi lub produkty. Jedną ze specjalnych opcji jest też tworzenie kart, które potwierdzają naszą przynależność do danej firmy, zapewniając tym samym możliwość uzyskania rabatu na konkretne usługi i produkty. Należy mieć jednak na uwadze to, że taka forma w dużej mierze zależne jest od tego, jak duży jest nasz zakład pracy. Zazwyczaj decydują się na niego jedynie więksi pracodawcy, którzy przy odpowiedniej ilości pracowników są w stanie uzyskać lepsze warunki. 

Zobacz też: http://www.psfs.pl/fakty-i-mity-o-pracy-zdalnej/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here