Czego możesz się spodziewać po programie kursu kadrowo – płacowego

Model zatrudnienia zmienia się w krajowych działalnościach gospodarczych wraz z szalejącą inflacją i postępującym kryzysem gospodarczym. Do kraju zaczynają napływać niewykwalifikowani pracownicy z egzotycznych regionów świata, a przedsiębiorcy coraz mniej interesują się współpracą z faktycznymi ekspertami, a zlecają projekty zadaniowo, nawet na zasadzie outsourcingu. W niektórych przypadkach opłaca się zrobić zakupy za granicą i przewieźć wszystko do kraju. Nie jest to dobra sytuacja, dlatego świadomy właściciel biznesu musi inwestować w przetrwanie, wiedzę i rozwijać kluczowe przewagi konkurencyjne. Czy kadry i płace kurs może w tym zadaniu pomóc?

Co znajduje się w programie kursu kadrowo – płacowego i dlaczego to taki ważny element dla firmy?

Prowadzony przez prawdziwych ekspertów kurs kadry i płace (https://www.cee.pl/kursy-i-szkolenia/certyfikowany-kurs-kadry-i-place-od-podstaw/) uczy od podstaw prawidłowego rozliczania pracowników, chociażby na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło. W ostatnich latach struktura umów cywilnoprawnych nieco się zmieniła. Rośnie presja na nałożenie pełnych składek na ubezpieczenie społeczne przy rozbijanych umowach zlecenie. Umowy o dzieło natomiast trzeba zgłaszać do ZUS, co wzbudza w przedsiębiorstwach dużą niechęć i dodaje niepotrzebnej dokumentacji. Tylko w ostatnich latach przez mało efektywne zmiany prawne i podatkowe do szarej strefy przeszło prawie 10% gospodarki. To wynik absolutnie tragiczny i pokazujący skalę realnego kryzysu gospodarczego. Szkolenia finansowe podnoszą z czasem wydajność działów HR, usprawniają proces ściągania ekspertów z rynku pracy. Rozpoznanie wszystkich form zatrudnienia, także kontraktów to przydatna metoda optymalizacyjna.

Zobacz również: https://4future.org.pl/dlaczego-warto-opanowac-prawidlowe-rozliczanie-pracownikow/

Przykład optymalizacji zatrudnienia (biznes sezonowy)

Jeżeli działasz sezonowo nie musisz zatrudniać nikogo na umowę o pracę, ale bardziej na umowę zlecenie i rozbić umowę na dwie, czyli jedną na pensję minimalną, a drugą tylko z obowiązkową składką zdrowotną. Dzięki temu pracownik otrzyma więcej na rękę. Postaraj się teraz o dofinansowanie na szkolenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here