Przeszczep włosów w Katowicach - najlepsze dostępne metody

Usługi chirurgii plastycznej na Śląsku tworzą rozbudowaną sieć, której serce mieści się w Katowicach. Rekonstrukcja owłosienia jest łatwo dostępna i obiecująca bardzo satysfakcjonujące efekty. Przyjrzyjmy się, jakimi metodami dokonuje się zabiegi oraz kto może z nich korzystać.

Czy przeszczep cebulek włosów jest dla każdego?

Kojarzy się przede wszystkim z mężczyznami w średnim wieku, u których łysienie wiąże się z nadmiarem testosteronu. Tymczasem ubytki w owłosieniu dotykają ludzi obu płci i w różnym wieku – także ludzi młodych. Na szczęście przeszczep cebulek włosów jest dostępny dla niemal każdego, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Ważne jest także, aby pacjent posiadał zasobne w owłosienie obszary dawcze, czyli takie, z których pobiera się włosy dla obszaru biorczego.

Przeszczep włosów „strip”

Mając na względzie przeszczep włosów w Katowicach, najpopularniejsze są dwie metody. Pierwsza nosi nazwę „strip” i polega na wycięciu z tyłu głowy paska skóry zawierającego włosy wraz z cebulkami. Pasek ten wszczepia się następnie w miejsce ubytków, a ranę po wycięciu zaszywa. Niestety, po takim zabiegu może zostać widoczna blizna, odznaczająca się przez krótko przycięte włosy.

Przeszczep włosów FUE

Znacznie popularniejszy staje się przeszczep włosów FUE. Jest mniej inwazyjny i polega na ekstrakcji, czyli wyciąganiu pojedynczych mieszków wraz z włosami, a następnie przenoszeniu ich w miejsce biorcze. Metoda ta pozwala uniknąć blizn, a także pozwala przynieść estetyczniejsze, bardziej naturalne efekty. Po kilku powtórzeniach pacjent lub pacjentka może cieszyć się mocną, bujną i co ważne – rosnącą czupryną.

Przeciwwskazania transplantacji włosów

Decydując się na przeszczep włosów w Katowicach, jak i w każdej profesjonalnej klinice w Polsce, należy wykonać podstawowe badania, jak OB, morfologia, EKG i inne, które zleci specjalista. Zabiegi nie są wskazane dla osób cierpiących na cukrzycę, zaburzenia krzepliwości, czy uczulonych na składniki zawarte w preparatach znieczulających. Przeszczep cebulek włosów powinien być zawsze poprzedzony solidnym wywiadem lekarskim.Dodatkowo, przeszczep włosów FUE nie jest możliwy w przypadku osób o włosach mocno kręconych, a także u takich, które nie posiadają wystarczająco silnych włosów do transplantacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here