Banki spermy w Polsce

Banki spermy w naszym kraju, nie wzbudzają w dzisiejszych czasach tak wielu emocji, jak jeszcze kilka lat temu. Oczywistym jest, że stały się one bardzo potrzebne, iż dla wielu kobiet, zdeponowane w nich nasienie, umożliwia zajście w ciąże i cieszenie się z uroków macierzyństwa.

Banki spermy

W takich instytucjach przechowywane jest nasienie dawców, które musi spełniać określone kryteria. Potencjalny kandydat musi przejść procedurę rekrutacyjną. Trwa to zazwyczaj około 3 tygodni. Dawcą nasienia może zostać mężczyzna do 35 roku życia, o parametrach nasienia powyżej norm. Ponadto potencjalny dawca powinien mieć wykształcenie co najmniej średnie. Przeprowadzany jest z nim szczegółowy wywiad, który ma na celu wykluczenie nałogów, chorób genetycznych, nowotworów, czy chorób serca.

Korzyści dla dawców

Oprócz satysfakcji wynikającej z faktu, iż nasienie mogło przyczynić się do zapewnieniu parze potomstwa, dawca nasienie może liczyć również na inne korzyści. Po zakończeniu całego cyklu, otrzymuje on bowiem ocenę ogólnych parametrów dotyczących płodności, bezpłatne badanie nasienie oraz panel badań laboratoryjnych.

Zanim dawca odwiedzi bank nasienia, powinien zachować 3-5 dniową absencję seksualną. Dotyczy to również kilkudniowej absencji alkoholowej. Po pozytywnym przejściu procedury kwalifikacyjnej, bank spermy pobierze próbkę nasienia od dawcy. Przechodzi ona wówczas wszystkie niezbędne badania. Bank spermy zadba o to, by próbka była sprawdzona i bezpieczna dla przyszłego biorcy.

Jeśli wszystkie badania są poprawne, bank nasienia umieszcza próbkę w depozycie. Przechodzi ona jeszcze okres kwarantanny, trwający 6 miesięcy. Jeśli po tym czasie wszystko jest w porządku, wówczas takie nasienie może zostać wykorzystane do procedur wspomagania rozrodu.

Bank spermy cennik

Jeśli chodzi o koszt zakupy nasienia od dawcy, bank spermy cennik może ustalać w sposób indywidualny. Najczęściej jest to kwota 1000 zł za zakup samego nasienia. Dodatkowo należy doliczyć jeszcze koszty, które są związane z samą inseminacją.

Banki spermy są w obecnych czasach bardzo pożyteczną instytucją. Pozwalają wielu osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji, cieszyć się urokami macierzyństwa, co nie byłoby możliwe bez uzyskania nasienia od anonimowego dawcy. Dzięki temu powstać może wiele szczęśliwych rodzin.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.gyncentrum.pl/bank-nasienia-i-komorek-jajowych

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here