Sygnety patriotyczne na zamówienie coraz bardziej popularne

0
3479

Zwykło się uważać, że jeżeli piękne, kunsztowne i wykonane z najlepszej jakości metali oraz kruszców błyskotki, to tylko i wyłącznie dla płci żeńskiej…nowe pokolenie zdaje się myśleć inaczej od swoich poprzedników, natomiast panowie z coraz większą chęcią sięgają po wisiorki, łańcuszki oraz sygnety, którymi przyozdabiają swoje ciało.

Mimo, że w dalszym ciągu w Polsce króluje srebro, to wraz z bogaceniem się społeczeństwa zaobserwować można coraz większą ilość elementów dekoracyjnych wykonanych z białego lub żółtego złota, a nawet platyny będącej synonimem luksusu. Dziś przyjrzymy się bardzo ciekawemu trendowi kultywowanemu co najmniej od kilku lat przez panów zamieszkujących terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Mowa oczywiście o sygnetach patriotycznych takich jak np. sygnet z orłem, czy z symbolem Polski Walczącej, przy pomocy których właściciele pragną manifestować swoje sympatie polityczne, prezentować swoje narodowościowe przekonania, jak również gloryfikować swoich przodków, dzięki którym Polacy mogą żyć w chwili obecnej we własnym, niepodległym, demokratycznym i prawdziwie wolnym kraju. W zależności od zasobności portfela rodacy sięgają po sygnety wykonane z najwyższej próby srebra lub też ze złota próby 333 lub 535, jednakże jak wskazują statystyki – trend zainteresowania patriotyczną odzieżą oraz biżuterią nie tylko nie spada, ale i w kolejnych miesiącach coraz bardziej nabiera na sile.

Nie powinno to dziwić, bowiem obecnie wykonywane sygnety, szczególnie te przygotowywane na specjalne zamówienie klienta charakteryzują się niezwykłym kunsztem, dbałością o najmniejsze nawet detale oraz pięknymi zdobieniami, które najczęściej przyjmują kształt godła Rzeczypospolitej, symbolu Polski Walczącej, czy też hełmów noszonych przez uczestników Powstania Warszawskiego. Są to bez dwóch zdań nie tylko wzruszające, ale i zapierające dech w piersiach dodatki perfekcyjnie wpisujące się zarówno w styl codzienny jak i bardziej oficjalny. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby błyskotką taką przyozdobić luksusowy garnitur i przyciągnąć zazdrosne spojrzenia innych uczestników wystawnej kolacji lub innego wydarzenia towarzyskiego o wysokiej randze.

Jeżeli jednak nie stać nas na złoty sygnet dodatkowo wysadzany diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi, zawsze zdecydować się możemy na alternatywę nieco tańszą, przygotowaną na bazie srebra udekorowanego dla efektu cyrkoniami lub kryształkami Swarovskiego. Nie dość, że wydatek taki w o wiele mniejszym stopniu odczuje nasz portfel czy domowy budżet, to w dalszym ciągu będziemy mogli z dumą nosić jeden z symboli Niepodległej, jednocześnie pokazując przechodniom na ulicy, znajomym z pracy, czy w końcu członkom rodziny, jak ważne są dla nas takie wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Patriotyzmu nie powinno się w obecnych czasach wstydzić, bowiem jest to piękny oraz niezwykle cenny dar sprezentowany obecnemu pokoleniu przez przodków, a także dowód, że jako kraj w dalszym ciągu posiadamy własną tożsamość i odrębność, której – miejmy nadzieję – żadne mocarstwo nam już nigdy więcej nie odbierze.

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here