Wybieramy nowe bongo

Decyzje, decyzje, decyzje. Może być trudno znaleźć taką fajkę wodną, która będzie dla nas odpowiednia. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów tego gadżetu i łatwo jest się zgubić wśród licznych propozycji. Niniejszy tekst powstał po to, aby przybliżyć trochę tę tematykę, opisując pokrótce każdy z rodzajów bongów. Czy lepiej wybrać fajkę prostą, czy może pękatą? Lepsze będzie bongo akrylowe czy też ceramiczne? Jak w przypadku większości takich wyborów, nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi – dla każdego użytkownika może być odpowiednie coś innego. Dlatego najlepiej jest ułatwić sobie wybór zbierając jak największą ilość informacji.

Bongo ze szkła laboratoryjnego

Tego rodzaju bonga używają szkła wyprodukowanego z krzemionki i trójtlenku boru. Szkło borokrzemianowe jest niezwykle wytrzymałe i odporne na ciepło, dzięki czemu idealnie nadaje się do rozpalania ulubionej mieszanki tytoniowej. Nie trzeba być naukowcem, aby docenić to szkło. Tego rodzaju bonga są zazwyczaj przezroczyste i przypominają sprzęt naukowy, taki jak zlewki. Dzięki specjalnym szkłom i skomplikowanej perkolacji, bonga ze szkła laboratoryjnego oferują łagodny i chłodny dym.

Bonga proste

Klasyczne i eleganckie, proste tuby są od wieków podstawowym projektem w tej branży. Oldschoolowe tuby proste produkują dym, który bardziej przypomina chmury niż… No cóż, dym. Nowoczesne proste bonga mają wiele kolorów, kształtów i rozmiarów. Jednym z najbardziej popularnych modeli tego typu jest prosta konstrukcja rurowa wyposażona w dyfuzory i łodygi.

Bonga zaokrąglone

To właśnie tego rodzaju bonga są odpowiedzialne za niezwykle charakterystyczny, kojarzony teraz ze wszystkimi fajkami dźwięk bulgocących bąbelków. nostalgiczny dźwięk bąbelków w wodzie. Jeśli wiesz, o czym mówię, prawdopodobnie użyłeś bonga opartego na rundzie. Te bonga mają duże, zaokrąglone dno. Stosunkowo trudno jest je przewrócić, a zaokrąglony kształt zapewnia obszerną komorę główną. Łatwo wypełnia się ją ciężkimi chmurami dymu, więc zaokrąglone bonga znane są ze swojej mocy.

Mini bonga

Nie każda okazja jest wystarczającym powodem, aby wytaczać największe działa. Wiele osób woli zachować na boku niewielki, specjalny zestaw do palenia. Co ciekawe, to właśnie te maleństwa są zazwyczaj najbardziej cenionymi egzemplarzami w kolekcji palacza. Małe bonga są idealne do domu lub w podróży. Mogą być kompaktowe i lekkie, co czyni je świetnymi również wtedy, kiedy szukamy tańszej opcji.

Bongo akrylowe

Akryl to syntetyczna żywica wynaleziona we wczesnych latach XX wieku, wykorzystywana do produkcji wszelkiego rodzaju materiałów. Bonga akrylowe są stosunkowo tanie i nie są kruche tak jak szklane bonga. Entuzjaści sugerują, że trwałość nie jest jedyną różnicą między akrylem i szkłem. Najczęściej mówi się, że szkło zapewnia znacznie chłodniejszy dym a akryle są opcją dla tych, którzy wolą dym w nieco mocniejszej formie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here