Dlaczego dziecko powinno uczyć się angielskiego

Rodzice doskonale zdają sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie ma znajomość języków obcych przez ich dzieci. Pociechy będą miały w ten sposób zagwarantowany zdecydowanie lepszy start.

Dlaczego rekomendowane jest postawienie na język angielski?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znajomość kilku języków obcych sprawi, że dziecko będzie miało znacznie ułatwiony start w dorosłym życiu.

Rodzice muszą pamiętać, że pociechom najbardziej przyda się wspomniany język angielski. Nic oczywiście nie będzie stało na przeszkodzie, by połączyć go z nauką zupełnie innego języka obcego.

Możliwość poszerzenia horyzontów

Należy mieć świadomość, że znajomość najbardziej popularnego języka umożliwia na znaczne poszerzenie horyzontów. Warto wiedzieć, że nauka języka nie wiąże się tylko i wyłącznie ze słówkami i gramatyką. Można poznawać inne kultury czy zwyczaje.

Godny uwagi jest fakt, że kilkuletnie dzieci na lekcjach językowych uczą piosenek oraz rymowanek, które są zaliczane do części kultury brytyjskiej oraz amerykańskiej. Z kolei starsze dzieci mają możliwość poznawania faktów dotyczących geografii państw anglojęzycznych czy historii.

Stosunkowo łatwy dostęp do wiedzy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że młodsze pokolenie czerpie wiedzę na różne tematy głównie z internetu. Należy mieć świadomość, że ponad 80% treści znajdujących się w sieci jest tworzonych w omawianym języku.

Warto również zaznaczyć, że bardzo duża część dostępnej wiedzy praktycznie nigdy nie będzie przetłumaczona na język polski. Rodzice muszą wiedzieć, że znajomość angielskiego pozwoli pociechom na płynne korzystanie z zasobów sieci.

Ułatwienie nauki w szkole

Jest to argument ceniony przez zdecydowaną większość rodziców. Należy zdawać sobie sprawę, że przepełnione klasy bardzo rzadko będą dawały nauczycielom możliwość pochylania się nad potrzebami poszczególnych uczniów.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że lekcje omawianego języka w renomowanych szkołach językowych umożliwiają nadrobienie zaległości, a także poznanie określonych zagadnień. Ponadto nauczyciel może poświęcić uczniowi zdecydowanie większą ilość czasu na praktyczne oraz kluczowe umiejętności. Należy do nich zaliczyć mówienie. Dzieci mają w ten sposób okazję do nawiązywania kontaktów zagranicznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here