Etykiety samoprzylepne - ważny element identyfikacji wizualnej

Etykieta jest ważnym elementem identyfikacji wizualnej każdego produktu. Bardzo wielu klientów nie tylko kieruje się nią podczas zakupu traktując jak znak rozpoznawczy, ale również ciekawa wizualnie etykieta ma szansę przyciągnąć nowych nabywców. Dlatego każdy druk etykiet samoprzylepnych najlepiej poprzedzić fachową konsultacją.

Jaki materiał najlepszy na etykietę?

Etykiety samoprzylepne to przede wszystkim te drukowane na papierze oraz folii. To, na jaki nośnik się zdecydujemy, powinno być podyktowane przede wszystkim tym, jak długo etykieta ma zachować swoje właściwości. Etykiety papierowe są zdecydowanie mniej trwałe, sprawdzą się więc przede wszystkim tam, gdzie produkt dość szybko się sprzedaje.

W przypadku gdy druk etykiet samoprzylepnych odbywa się na folii, oznaczone w ten sposób produkty, mogą być przechowywane nawet kilka lat bez jakiegokolwiek uszczerbku dla etykiet foliowych. Są one odporne na większość warunków atmosferycznych, z powodzeniem wytrzymają również tarcie czy kontakt z takimi substancjami jak oleje.

Wybór metody oraz wykończenia

Etykiety samoprzylepne mogą być drukowane różnymi metodami.

W zależności od nośnika, czyli papieru lub folii, możemy wybrać druk cyfrowy, fleksograficzny, termotransferowy, Ink-Jet oraz inne. Druk etykiet samoprzylepnych może odbywać się na rolkach lub arkuszach, co znacznie ułatwia ich późniejsze nanoszenie za pomocą etykieciarek.

Różne mogą być także metody wykończenia. Jeśli chodzi o papier to może to być między innymi matowy, błyszczący, a także półbłyszczący. Drukować można na folii białej matowej i błyszczącej oraz transparentnej matowej oraz błyszczącej.

Postaw na oryginalność

Etykieta jest nie tylko nośnikiem najważniejszych informacji o produkcie i producencie. To także znak rozpoznawczy, warto więc postawić na niepowtarzalność. Istnieje wiele technik, które przyciągną wzrok klienta. Może to być odważna kolorystyka, oryginalna grafika lub inny kształt.

W czasie druku etykiet samoprzylepnych można również zastosować inne techniki, które sprawią, że etykieta będzie odznaczać się niepowtarzalnością i wysoką jakością. Są to między innymi tłoczenia, złocenia, żel metaliczny, oryginalne wzornictwo, lakier wypukły czy sitodruk, które pozwolą stworzyć wyjątkowe pod każdym względem elementy identyfikacji wizualnej.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here