Koparki zabawkowe – nieustający hit?

0
893

W natłoku coraz większej ilości interaktywnych akcesoriów, które dziecko finalnie i tak odstawi po kilku użyciach, pora przypomnieć sobie klasykę gatunku. Ta bowiem zdominowała rynek zabawek kilka dekad temu i nadal jest niezaprzeczalnym liderem, który ani myśli oddać swoje miejsce na podium.

W czym tkwi fenomen pojazdów-zabawek?

W świecie łatwo zauważyć prostą analogię – dorośli niekiedy bawią się jak dzieci, a dzieci jak dorośli. Stąd więc zainteresowanie wszystkim, co należy do życia dorosłych, ale też wszystko, co związane z pracą, w tym oczywiście prowadzenie pojazdów. Z tego powodu pojawienie się na rynku zabawkowych koparek, walców czy kombajnów nie powinno nikogo dziwić. Dzieci skupiając się na wcieleniu w rolę, ćwiczą swoją wyobraźnię, powiększają swoją wiedzę o świecie i rozumieją coraz więcej jego aspektów. Niektórzy twierdzą, że zabawkowe koparki to punkt zainteresowania wyłącznie chłopców, ale coraz częściej sięgają po nie także dziewczynki, które przecież też mogą marzyć o byciu zawodowym operatorem ciężkiego sprzętu. Dlatego właśnie takie zabawki mogą służyć jako idealny prezent dla pociechy.

Czym się sugerować przy wybieraniu zabawkowej koparki?

Oprócz sprawy oczywistej, jaką jest jakość wykonania, należy także zwrócić uwagę na możliwości samej zabawki. W dobie smartfonów nawet dziecko, które na co dzień nie korzysta z wirtualnej rozrywki i tak obserwuje, jak robią to dorośli. Z tego powodu będzie szukało jak najwięcej elementów, na które będzie miało wpływ. Oczywistością jest możliwość ruszania łyżką i poruszające się gąsienice, ale co z pozostałymi detalami? Wysoka klasa wykonania powinna uwzględniać również otwierane drzwi czy realistyczne wnętrze z ruchomą kierownicą.

Co, jeśli to będzie za mało?

Z odpowiedzią przychodzą zabawki spod szyldu RC! Możliwość zdalnego sterowania potrafi sprawić, że dziecko wcieli się nie tylko w operatora maszyny, ale także kierownika całego placu budowy! Koparki zabawkowe z możliwością zdalnego jeżdżenia i ruszanie łyżką nie wymagają ingerencji czyjejś dłoni, żeby poruszać się jak prawdziwe budowlane pojazdy, co dla dziecka będzie stanowiło nie lada atrakcję. Smyki korzystające z pilota do zdalnego sterowania, ćwiczą przy okazji swoje zdolności motoryczne oraz refleks i dokładność, a to wszystko w trakcie zabawy. Wśród zabawek marki RC znajdą się także wywrotka, traktor czy autobus, a całość tworzy bardzo zgrany zestaw, który docenią nie tylko dzieci, ale też ich rodzice, bo trudno uwierzyć, żeby któryś tata oparł się pokusie przetestowania swoich zdolności prowadzenia zabawkowej koparki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here