chiptuning

Każdy posiadacz lub posiadaczka samochodu powinni dysponować dobrze zaopatrzonym, w różnego rodzaju narzędzia, garażem. Wyposażenie takie jak, np. kompresory jest także niezbędne w warsztatach samochodowych, czy też na stacjach benzynowych. Im więcej urządzeń będziemy mieli pod ręką, tym łatwiej będzie się nam zajmować własnym samochodem albo autami naszych znajomych. Inwestycja w takie urządzenia na pewno nam się zwróci w niedalekiej przyszłości. Warto więc sięgać po różnorodne nowoczesne rozwiązania o charakterze technicznym, dzięki którym codzienna obsługa czterech kółek uzyska zupełnie inny poziom.

  1. Narzędzia, w które warto się zaopatrzyć
  2. Podrasowany samochód na pewno nas zaskoczy

Narzędzia, w które warto się zaopatrzyć

W obecnych czasach zakup urządzeń do chiptuningu, czy też inwestowanie w inne narzędzia kompresor, na pewno są dobrym pomysłem. Co ciekawe: zakupów takich możemy dokonać bezpośrednio przez internet. Jeśli więc w polu naszych zainteresowań leżą kompresory warsztatowe, chiptuning albo np. efektywny oraz skuteczny powerbox, powinniśmy koniecznie skorzystać z możliwości zakupowych, jakie daje nam platforma Allegro. Znajdziemy tam z pewnością szerokie spektrum produktów samochodowych różnego typu, dzięki którym wyposażenie zarówno małego przydomowego warsztatu, jak i np. dużego zakładu naprawczego, nie będzie niczym trudnym. Dobrze dobrany kompresor do warsztatu umożliwi nam napompowanie każdej opony, bez względu na jej rozmiar. Kompresory, zwane także inaczej sprężarkami, znajdą swoje miejsce także w warsztatach, w których trzeba używać różnych urządzeń pneumatycznych, takich jak wiertarki albo klucze pneumatyczne. Jest on także niezbędnym wyposażeniem zakładu wulkanizacyjnego, itp. Ma on zastosowanie w malowaniu przy użyciu pistoletu lakierniczego. Strumień sprężonego powietrza z kompresora pozwoli nam także oczyścić różnego rodzaju powierzchnie z trudno usuwalnych zabrudzeń.

Podrasowany samochód na pewno nas zaskoczy

Warsztaty samochodowe potrzebują też coraz to nowocześniejszych rozwiązań, dzięki którym remontowane w nich samochody, mogą osiągać jeszcze lepsze wyniki. Jednym z takich pomysłów, który sprawdzi się w większości aut, jest tzw. chiptuning. Jest to ingerencja w komputer, który steruje pracą silnika. Za pomocą specjalnego chipa można zmienić niektóre jego parametry. Pozwala to między innymi na zmianę całej mapy pracy silnika samochodowego, a więc można w ten sposób, np. zmienić parametry wtrysku paliwa, czy też zwiększyć ilość powietrza dostarczanego do silnika przez turbosprężarkę. Chipy tuningowe nie są szczególnie drogimi urządzeniami, a mogą nam przynieść całkiem ciekawe zmiany osiągów technicznych w naszym aucie. Można takie urządzenia zamontować samemu, korzystając z dołączonych do nich instrukcji, ale można zlecić to wyspecjalizowanemu mechanikowi samochodowemu. Bez względu na to jaką metodę działania obierzemy, na pewno dzięki takiemu zakupowi, zyskamy coś, na czym nam naprawdę zależy. Przy zakupie powerboxa do chiptuningu silnika należy zwracać uwagę na parametry techniczne urządzeń tak, aby pasowały one do parametrów, jakimi się charakteryzuje model naszego samochodu. Trzeba także sprawdzić czy samodzielny montaż potencjalnego udogodnienia będzie możliwy, gdyż czasem może być tutaj wymagana interwencja fachowca. Im więcej będziemy wiedzieć na dany temat, tym łatwiej będzie nam podjąć dobrą decyzję, która przyniesie nam zakładane skutki. Zakupy części tego typu są inwestycją, na którą warto postawić jak najszybciej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here