Planujesz zakup drzwiczek kominkowych? Najpierw zapoznaj się z tymi poradami

Drzwiczki kominkowe to jeden z najważniejszych elementów każdego domowego paleniska. Dzięki kominkom mieszkania zyskują niepowtarzalny klimat oraz wyjątkową aurę. Z tego względu warto w nie inwestować, aby cieszyć zarówno domowników jak i gości. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze wskazówki dotyczące zakupu drzwiczek kominkowych. Zapraszamy do lektury.

Kształty drzwiczek kominkowych

Drzwiczki kominkowe można rozróżniać ze względu na ich kształt. Ich kształty mogą być naprawdę różnorodne. Jest to uzależnione od rozmiaru kominka oraz jego wyglądu. Wszystkie drzwi kominkowe posiadają osobną specyfikację techniczną. Warto wiedzieć, że nie każdy rodzaj drzwiczek kominkowych pozwala na dopływ takiej samej ilości powietrza do paleniska. Ze względu na kształt, drzwiczki do kominka dzielimy w sposób następujący:

-proste,
-półokrągłe,
-łukowe,
-z boczną szybą,
-pryzmatyczne,
-panoramiczne.

Znakomita większość modeli posiada szyby ceramiczne, których grubość wynosi 4 mm. Warto wspomnieć, że szyba w drzwiach kominkowych musi być odporna na długie działanie wysokich temperatur.

Brudne szyby od kominka – rozwiązanie problemu

Warto również wybierać kominki wyposażone w system „czysta szyba” – dzięki temu nie będziemy zmagać się z problemem nieustannie wybrudzonych szyb.

Rozmiar ma znaczenie

Drzwi kominkowe mogą mieć rozmaite rozmiary – ten aspekt również ma bardzo duże znaczenie. Najczęściej drzwi wykonuje się ze stalowych kątowników. Z kolei ramy drzwiczek mogą mieć różne grubości. Większość użytkowników kominków woli, gdy rama jest wąska, a przeszklona powierzchnia jest jak największa. Można to osiągnąć, jeśli posiadamy niewielkie lub średnie drzwiczki kominkowe.

Kup drzwiczki kominkowe w http://ignif.com/

Ignif.com to lider na rynku kominków w Polsce. Posiadamy szereg elementów do kominka – kasety kominkowe, wkłady, drzwiczki i wiele, wiele więcej. To, co nas wyróżnia na tle konkurencji to fakt, że wszystkie produkty wykonujemy ręcznie na zamówienie klienta. Dzięki temu zapewniamy bardzo wysoką jakość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here