Najlepsze książkowe horrory

Adrenalina, która jest serwowana czytelnikowi od pierwszych stron i cały czas narastające napięcie – to niepodważalnie cechy najlepszych książek horrorów. Dobre książki z tego gatunku nie tylko sprawiają, że osoba zagłębiająca się w lekturze przewracając kartkę po kartce coraz bardziej boi się o losy bohaterów, ale też, że jednocześnie nie potrafi oderwać się od czytania. Niepodważalnie wszyscy miłośnicy książek horrorów za klasykę w tym zakresie uznają twórczość Stephena Kinga. Nie sposób jednak nie docenić książek autorstwa Deana Koontza czy też Grahama Mastertona. Każdy czytelnik posiada oczywiście swój indywidualny gust. Dlatego odpowiedź na pytanie, jakie są najlepsze książki horrory, nie będzie jednoznaczna. Poniżej jednak zestawienie popularnych pozycji tego nurtu, po które sięgało (oraz sięga) bardzo szerokie grono czytelników. Pozycje zostały podzielone na książki polskich oraz zagranicznych autorów.

Najlepsze książki horrory polskich autorów

Wśród wielu Polaków przyjęło się przekonanie, że najlepsze książki horrory wychodzą spod pióra zagranicznych pisarzy, że to właśnie oni potrafią nadać fabule charakteru oraz wprowadzić czytelnika w prawdziwy świat grozy. Tym samym polscy autorzy są często mało doceniani. Kiedy jednak zagłębimy się w temat to możemy znaleźć całe mnóstwo perełek i ostatecznie uznać, że najlepsze książki horrory pisane są właśnie przez polskich autorów. Bez wątpienia na uwagę zasługują tutaj takie pozycje jak: „Złe wybrzeża” Łukasza Orbitowskiego, „Czarny Wygon” Stefana Dardy, „Księga jesiennych demonów” Jarosława Grzędowicza oraz wiele innych

Najlepsze książki horrory zagranicznych autorów

Bez wątpienia klasyka literatury grozy ma swoje korzenie za granicą. Właśnie dlatego bardzo często mianem najlepszych książek horrorów określa się te, które wychodzą spod pióra zagranicznych pisarzy. Bez wątpienia autorem, który niejako kojarzony jest właśnie z tym nurtem i według wielu uznawany jest za niekwestionowanego autora najlepszych książek horrorów pozostaje wspomniany już wcześniej Stephen King. Na uwagę zasługują między innymi takie jego pozycje jak: „To”, „Smętarz dla zwierzaków” czy też „Miasteczko Salem”. Ponadto miłośnicy najlepszych książek horrorów na pewno docenią twórczość innych autorów i chętnie sięgną po takie lektury jak: „Dziewczyna z sąsiedztwa” Jack Ketchum, „Egzorcysta” William Peter Blatty, „Dracula” Bram Stoker, „Frankenstein” Mary Shelley czy też „Dziecko Rosemary” Ira Levin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here